Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Kupanın sahibi fnatic!

DreamHack Masters Malmö’de İsveç devi şampiyon!

DreamHack Masters Malmö‘de ev sahibi fnatic, Fransız ekip Vitality‘i büyük finalde 2-1 ile mağlup etmeyi başardı ve ev sahibi olduğu turnuvada kupanın sahibi oldu.

Çeyrek finaldeki İsveç derbisinde ezeli rakibi Ninjas in Pyjamas‘ı yenen ve yarı finalde ise Astralis‘i deviren fnatic, finalde ise Mathieu ZywOo Herbaut’ın ekibi Vitality’nin rakibi olmuştu. Fransızların seçimi olan Dust2 haritasıyla karşılaşma başladı. Oldukça çekişmeli geçen haritada 16-14‘lük skor ile harita puanını elde eden taraf Vitality oldu ve seride 1-0 öne geçti.

İkinci harita ise Maikil ‘Golden‘ Selim kaptanlığındaki fnatic’in seçtiği Inferno’ydu. 15-15 sona ererek uzatmalara giden ve efsanevi isim Jesper “JW” Wecksell’in eski günlerinden esintiler izlediğimiz harita, 19-16‘lık fnatic üstünlüğü ile sona erdi ve şampiyonu belirleyecek olan son haritaya geçildi.

Özellikle İsveç devinin genç yıldızı Ludvig “Brollan Brolin’in önemli işler yaptığı son harita Mirage’de, CT tarafında başlayan Vitality 9-6’lık skor ile ilk yarıyı önde kapatmayı bildi. Fakat Fransızlardan daha iyi savunma örneği gösteren fnatic, 16-13‘lük skor ile haritayı kazanarak ev sahibi olduğu DreamHack Masters Malmö’de kupaya uzanan taraf oldu.

Kupanın yanı sıra $100.000 para ödülünü de kesesine koyan ekip, ayrıca bu zafer ile IEM Katowice 2020 biletini de kaptı.

Turnuvanın en değerli oyuncu ödülü ise, Fransız süperstar ZywOo’ya layık görüldü. 3 harita sonucunda 1.38’lik rating ile oynayan isim, ekibinin mağlup olmasına rağmen bireysel performansı ile bir kez daha alkış topladı.

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive