Connect with us

Espor

Lanet kırıldı: DRX ve Deft, EDG’yi Geçerek Yarı Finallere Çıkmaya Hak Kazandı

Yaklaşık on yıl sonra deneyimli ADC Deft ve DRX, EDG’yi geçerek yeniden yarı finallerde.

DRX

Play-In’lerde başlayan takıma karşı son dünya şampiyonu.

2022 League of Legends Dünya Şampiyonası çeyrek finallerinin son gününde her iki takımda acı sona kadar savaştı.

Tüm yıl boyunca Gen.G, T1 ve DWG KIA gibi diğer LCK devleri ardında kalmasına rağmen, DRX, koşusuna devam ederken tüm beklentileri aşmaya devam ediyor. Ancak bunu yapmak için herhangi bir takımı yenmediler; hüküm süren dünya şampiyonlarını, LPL’nin EDG’sini, Worlds tarihindeki ikinci rewerse sweep ile dışarı ittiler.

https://twitter.com/lolesports/status/1584368936724090880?ref_src

Bu başarı yalnızca bugün doğum gününü kutlamakla kalmayıp, neredeyse on yıllık kariyerinde ilk kez bir Dünya Şampiyonası yarı finaline yükselen DRX’in ADC’si Deft için daha da dikkate değer bir başarı.

Uzun zamandır beklenen kavuşma

Deft, 2015 ve 2016’da EDG’de Scout ve Meiko ile birlikte oynadı ve burada LPL ekibine sadece ilk mevsiminde başarı getirerek büyük miktarda popülerlik kazandı.

Yine de sadece bir mevsim sonra, Deft farklı bir bölgeye, LCK’e taşındı ve burada ivmesini korudu, ancak kendisine beş yıl içinde yalnızca bir kez şampiyonluk kazanabildi .

Scout ve Meiko ilk Sihirdar Kupasını kaldırırken Deft çeyrek finali geçemedi. Ancak bugün, yaklaşık altı yıl sonra gülen taraf Deft oldu.

Hiçbir takım eve gitmek istemiyor

Serinin çoğu, DRX’in desteği olan BeryL’nin, rolünde Heimerdinger ve Ashe de dahil olmak üzere düşmanları uzaktan taciz etmede başarılı olan oldukça belirsiz şampiyonları seçmeye istekli olmasıyla dikkat çekti. Serinin çoğu kısmında EDG için bedava altın için kolay bir hedef olmasına rağmen, BeryL’nin harita üzerinde gezinme ve diğer koridorları bozma konusundaki istekliliği, DRX’in rakiplerine ayak uydurabilmesini sağladı ve EDG’nin potansiyel 3-0’ını durdurmak için hayati önem taşıyordu.

Yine de, her oyun inanılmaz yakındı, takımların ADC’

LOL bir takım oyunudur ve böyle bir seriyi kazanmak için tamamen tek bir oyuncuya güvenemezsiniz. Pyosik’ten Sejuani gelince EDG’nin hiçbir parçası dördüncü oyunda DRX’in ön cephesini geçemedi ve hüküm süren şampiyonları olası bir ters rewerse sweep senaryosuna itti.

Sonrasında ise şimdiye kadar seride öne çıkmak için çok az fırsat bulduktan sonra, DRX’in orta koridor oyuncusu Zeka, parlama fırsatını buldu.

Sonraki durak: Atlanta

29 Ekim’de Atlanta, Georgia’da yarı final aşamasına başlamak için, LCK’nin ikinci takımı T1, LPL’nin ilk takımı JDG ile karşılaşacak.

Ertesi gün, DRX ile Gen.G karşılaşacak. Ancak DRX, LCK normal sezonunda her karşılaştıklarında kaybetti.

LPL dördüncü seribaşı, üç hafta önce play-in’lerde başlayan mucize koşusuna devam edebilecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

Maçları buradan izleyebilirsiniz.

BBL Esports VALORANT takımının yeni üyesi Efe “Elite” Teber oldu

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor