Connect with us

LoL

Kore Ligi LCK’de 2021 yılında mücadele edecek tüm takımlar belli oldu!

LCK’de 2021 yılında mücadele edecek tüm takımlar belli oldu!

lck

Kore Ligi LCK 2021 yılında franchise sistemine geçiyor!

Ülkemizde de bir süredir kullanılan sistem son dünya şampiyonu bölge olan Kore’ye de geliyor. Korizon ve Kenzi‘nin yaptığı duyuruya göre iki gün önce bu sistemde mücadele edecek takımlar belli oldu.

Yapılan haberin detaylarına göre lige senenin başında tam 21 organizasyon başvurmuş. Başvuran organizasyonların arasında sadece League of Legends takımları bulunmuyor. Overwatch gibi oyunlarda mücadele eden takımların ve bazı global organizasyonların da başvuru yaptığı yazılarda yer alıyor.

Seçilen takımların tamamı eski LCK katılımcılarından oluşmuyor. Örnek olarak SeolHaeOne Prince takımı yerini Brion Esports‘a bırakmış durumda. Fakat kalan takımlar ise takipçilerin aşina olduğu takımlar.

Franchise sistemi için Riot‘un düşünceleri ise şu şekilde:

“Franchise sistemi LCK’in rekabet seviyesini artıracaktır. İleriki zamanlarda da ligdeki tüm katılımcılar için daha tatmin edici bir ortam oluşturacağına inanıyoruz.”

Karşınızda 2021 yılında LCK’de mücadele edecek takımlar:

  1. DAMWON Gaming
  2. DRX
  3. Gen.G
  4. T1
  5. Afreeca Freecs
  6. KT Rolster
  7. SANDBOX Gaming
  8. Team Dynamics
  9. Hanwha Life
  10. Brion Esports

Franchise sistemi ligimizden de bildiğimiz gibi lig düşme durumunu ortadan kaldırıyor. Bu da takımların daha cesur hamleler yapabilmesine olanak sağlıyor. Bunun yanında takımlardan talep edilen önemli maddeler de bulunuyor. Bunlardan en önemli ikisi ligden ayrılma cezası ve minimum oyuncu maaşı. Eğer herhangi bir takım geçerli maddelere uymazsa ağır cezalara çarptırılıyor.

Mobil MOBA oyunu Honor of Kings, günlük 100 milyon aktif kullanıcıya ulaştı

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL