Connect with us

Espor

LCK 2023 Yaz Ligi Büyük Finalinin İsmi Belli Oldu

LCK 2023 Yaz Ligi Büyük Finalinin İsmi Belli Oldu

LCK yaz ligi büyük finalinde League of Legends esporunun gözde iki takımı T1 ve GEN.G karşı karşıya gelecek.

T1 müthiş döndü

Efsane isim Faker’ın sakatlığı öncesinde zorlu bir dönem geçiren T1 takımı, Faker’ın geri dönüşüyle birlikte büyük bir çıkış yakalayarak yaz ligi playofflarına son anda katılma hakkını elde etti. T1, playofflara ilk adımını atarken Dk Plus karşısında 3-1’lik bir zafer elde etti, bu zaferle birlikte iddialı bir çıkış yakaladı. Ardından lig lideri kt Rolster’a karşı büyük bir mücadeleyle 3-2’lik galibiyet elde ederek üstünlüğü sağladı.

Takım, ezeli rakibi GEN.G ile karşılaştığı maçta ise 3-2’lik bir skorla mağlup olarak alt sıralara düştü. Kaybedenler tarafında verdiği mücadeleyle takım, tekrar kt Rolster ile karşı karşıya geldi. Bu kritik maçta T1, 3-2’lik üstünlükle galip gelerek turnuvanın büyük finaline yükseldi. Rakibi GEN.G ile olan rekabet ise yaz ligi playofflarının büyük finalinde tekrar sahne alacak.

T1 takımı, Faker’ın liderliğindeki bu çıkışla yaz ligi playofflarında gösterdiği etkileyici performansıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Her bir maçın kritik anlarındaki kararlılık ve oyuncuların birlikte sergilediği uyum, takımın zaferine giden yolda önemli bir rol oynuyor. Yaz ligi playofflarının büyük finalinde ise rekabetin en üst noktaya çıkacağı ve izleyicilere unutulmaz anlar sunacağı kesin.

Ezeli rekabette bir kez daha

League of Legends sahnesinin en büyük rekabetlerinden biri, GEN.G ve T1 takımları arasında yoğunlaşıyor. Son yaz ligi playofflarında ortaya koydukları mücadele ile bu iki ekip, büyük finale yükselerek rekabetlerine yeni bir sayfa eklemeye hazırlanıyor.

GEN.G takımı ligin normal seonunu 16 galibiyet 2 mağlubiyet ike kt Rolster arkasında ikinci olarak bitirmişti. Playofflar’da aldıkları HLE ve T1 galibiyetleri ile büyük finale erkenden adlarını yazdırdılar.

Çok iyi oyunla iyi bir sezon geçiren GEN.G mi yoksa Faker ile adete küllerinden doğan T1!mı şampiyonluğa ulaşacak, 20 Ağustos TSİ 08.40’da belli olacak.

Siz LCK büyük finali hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okurlarımız ile paylaşmayı unutmayın!

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor