Connect with us

Espor

LCS, Amerikan kripto para borsası FTX ile sponsorluk anlaşması yapıyor!

LCS ile kripto para borsası FTX güçlerini birleştiriyor!

FTX

Amerika League of Legends ligi LCS, FTX isimli kripto para borsası ile 7 yıllık bir sponsorluk anlaşmasına gidiyor!

“Altın liderliğimizi genişletmenin zamanı geldi. FTX’in LCS’nin Resmi Kripto Para Birimi Borsası olduğunu duyurmaktan gurur duyuyoruz. FTX ile olan yedi yıllık ortaklığımız, Riot’un bir espor ligi için şimdiye kadar imzaladığı en büyük sponsorluk anlaşmasını temsil ediyor.”

Haber, LCS’in TSM‘in ligde bu sponsorluğun ismini kullanamayacağının açıklamasından sadece birkaç ay sonra ortaya çıktı. İsim hakkını kullanamayacakları da TSM’in 10 yıllık ve 210 milyon dolarlık bir anlaşma yaptığını açıkladıktan sonra öğrenildi. Her ne kadar ligde sadece TSM olarak yer alsalar da sosyal medyada ve kripto para sponsorluğunun yasal olduğu platformlarda FTX ismini de taşıyorlar.

İlginizi Çekebilir:

Take-Two şirketi GTA V’in 150 milyondan fazla kopya sattığını açıkladı

Ayrıca Riot Games, kripto para borsasının çok sıkı takip edildiğini, bu yüzden de bazı gerekli uluslararası durumlarda TSM’in adından veya logosundan FTX ibaresini kaldırabileceğini açıkladı.

Bunlara ek olarak FTX; en gelişmiş oyuncu ödülünü, altınla ilgili grafikler ve istatistikler olmak üzere birkaç görsel tasarıma dahil olacak. Hali hazırda Mastercard, Grubhub ve ROCCAT gibi sponsorların arasına katılıyor olacak.

Espor ve kripto para borsası gibi iki hızla büyüyen alanın birleşmesi iki taraf için de karlı duruyor! Güncel haberler için bizi takip etmeye devam edin!

Haberin resmi açıklamasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz!

VALORANT Challengers EMEA Playoff’ları ne zaman oynanacak?

8 yaşından beri oyun oynayan, esporla tanıştıktan sonra hayatı değişen bir insan. 10 yıllık League of Legends oyuncusu. Bilgisayar mühendisi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor