Connect with us

Oyun

Take-Two şirketi GTA V’in 150 milyondan fazla kopya sattığını açıkladı

Yılın ilk çeyreğindeki toplam gelir 813 milyon dolar olarak açıklandı

Take-Two GTA V

Başta GTA V, NBA 2K serisi ve Read Dead Redemption 2 gibi  birçok popüler oyunun yayıncılığını üstlenen Take-Two şirketinin geçtiğimiz üç aylık finansal raporu yayınlandı. 31 Mart 2022 tarihinde sona erecek yıllık mali raporun ilk çeyreğinde bazı alanlarda gösterilen başarı beklentilerin bir hayli üzerinde. Temmuz ayının sonu itibariyle Take-Two’nun açıkladığı rakamlara bir göz atalım.

Toplam gelir azalırken net gelir arttı

Şirketin ilk çeyrekte elde ettiği toplam gelir geçen seneye göre %2 azalarak 813.3 milyon dolara geriledi. Toplam gelire en çok katkıda bulunan oyunlar GTA V, NBA 2K21, NBA 2K20, Borderlans 3, Civilization ve Read Dead Redemption 2 oldu.

Dijital şatışlardan elde edilen gelirler %1’lik artışla 740.8 milyon dolara çıkarak toplam gelirin %91’lik kısmını oluşturdu. Dünya çapında 150 milyon adet kopya satışı geçen GTA V ile 40 milyon adet satış rakamına ulaşan Read Dead Redemption 2 dijital alanda şirketin en çok gelir getiren yapımları oldu.

Geçtiğimiz senenin ilk çeyreği 88.5 milyon dolar olan net gelir bu sene %72’lik bir artışla 152.3 milyon dolara fırladı. 30 Temmuz 2021 tarihinde sona eren üç aylık periyot boyunca işletme faaliyetlerinden sağlanan nakit gelir 148.2 milyon dolar oldu. Take-Two şirketinin mali raporundaki rakamlara etkisi olan oyunlar arasında Hades, Kerbal Space Program 2, The Outer Worlds, Civilization VI gibi yapımlar da bulunuyor.

En çok gelir getiren ülke Amerika Birleşik Devletleri

Take-Two’nun 813 milyon dolarlık gelirinin %61’lik yüzdeyle 493 milyon dolarlık kısmı ABD pazarından elde edildi. Aynı şekilde siparişlerden elde edilen gelirlerin %59’luk kısmını ABD’deki tüketiciler oluşturuyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun