Connect with us

Oyun

Plarium Games, Finlandiya merkezli Futureplay Studios’u satın aldığını duyurdu

Plarium Games etki alanını genişletiyor

Futureplay Studios Plarium Games

2015 yılında kurulan Finlandiya merkezli mobil oyun stüdyosu Futureplay, Plarium Games şirketi tarafından satın alındı. Merge Gardens, Battlelands Royale ve Idle Farming Empire gibi oyunların geliştiricisi Futureplay Studios, toplamda 140 milyon oyuncuya ulaşmayı başarmıştı.

Raid: Shadow Legends, Vikings: War of Clans ve Lost Island Blast Adventure gibi yirmiden fazla oyunla PC ve mobil alanında 390 milyon oyuncuya sahip İsrail merkezli Plarium Games, söz konusu şirketi ne kadara satın aldığını açıklamadı. Söylentiler Plarium Games’in Futureplay’i casual oyunlar yapmakla görevlendireceği yönünde.

Plarium Games CEO’su Aviram Steinhart:

”Futureplay’de bulduğumuz şey, bizim ekibi tamamlayan bir segmentte bizimkine benzer bir vizyonu paylaşan etkileyici yetenekli ve deneyimli geliştiricilerden oluşan bir grup olmaları. Plarium’un orta seviye oyunlarda on yıllık deneyimi ve Futureplay’in gündelik oyunlara ilişkin doğuştan gelen anlayışı, birbirine iyi uyum sağlayacaktır.Hayran kitlelerimize yeni oyunlar tanıtmak için farklı uzmanlık alanlarınımızı ve güçlü yönlerimizi birleştirebileceğiz.”

Futureplay CEO’su Jami Laes:

”Bu işbirliği, şirketin mevcut oyunlarını geliştirmeye ve oyunculara yeni yapımlar sunmaya yardımcı olacak. Plarium, kaynakların ve yeteneğin ötesinde, iş büyümesinin oyun yaratma tutkusunu asla engellemediği yaratıcı bir geliştirme ortamını sürdürme konusunda bizlerle benzer bir vizyonu paylaşıyor.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun