Connect with us

Oyun

Blizzard, 2018’den beri başkan olan Jay Allen Brack’in görevden ayrıldığını açıkladı

Şirketin başkanlık pozisyonuna ilk defa bir kadın çalışan getirildi.

Blizzard Allen Brack

Son haftalarda adı cinsel taciz ve ayrımcılıkla anılan Activision Blizzard şirketinden ilk hamle geldi. Kaliforniya Adil İstihdam ve Konut Dairesi Başkanlığı tarafından açılan dava sonrasında hem kamuoyunun hem de çalışanlarının büyük tepkisiyle karşılaşan Blizzard, yönetim kadrosunda değişikliğe gitmek zorunda kaldı. 2018’den beri başkanlık pozisyonunda bulunan Jay Allen Brack görevden alındı.

Geçtiğimiz günlerde şirketi boykot etme kararı alan yüzlerce çalışan kampüste protesto eylemi düzenleyerek sosyal medyada kampanya başlatmıştı. Yönetime açık mektup yayınlayan çalışan grubu gerekli adımların atılması gerektiğini belirtmişti. Başkanlık görevi için Ocak ayında Blizzard’a katılan Jen Oneal ile eski başkan yardımcısı Mike Ybarra birlikte uygun görüldü.

Üst düzey yönetici kadrosuna kadın çalışan (Jen Oneal) atama kararı alan Blizzard şirketi tepkileri biraz da olsa azaltmak istiyor. 2006 yılında World of Warcraft’ın geliştiricilerinden biri olarak stüdyoya katılan ve 2014’de başkan yardımcısı pozisyonuna getirilen Allen Brack’in Blizzard ile olan bağı kesildi.

Jay Allen Brack‘in açıklaması şu şekilde:

”Jen Oneal ve Mike Ybarra’nın Blizzard’ın tam potansiyelini gerçekleştirmesi için ihtiyaç duyduğu liderliği sağlayacağından ve değişimin hızını artıracağından eminim. Bunu tutku ve coşkuyla yapacaklarını ve Blizzard’ı bu kadar özel kılan kültürümüzün bileşenlerine en üst düzeyde bütünlük ve bağlılıkla liderlik edeceklerine olan inancım tam.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun