Connect with us

LoL

League of Legends 10.18 yaması ile gelecek muhtemel şampiyon değişiklikleri

League of Legends 10.18 yaması ile oyuna gelecek muhtemel şampiyon değişiklikleri.

lol oynanış 10.24 meta

League of Legends 10.18 yaması ile gelebilecek muhtemel değişikliklere geçmeden önce şunu hatırlatalım: Bu yazacağımız değişikliklerin gelmesi kesin değil fakat çok yüksek bir oranda normal sunuculara geliyor. Siz okuyucularımız bu değişikliklerden önceden haberdar olup kendinizi hazırlayın diye sizlere bu yazıyı ulaştırıyoruz. Gelin şimdi 10.18 yaması şampiyon değişikliklerine geçelim!

10.18 Şampiyon Zayıflatmaları

 • Ashe: Taban saldırı gücü azaldı.
 • Galio: Q’nun taban hasarı azaldı.
 • Kog’maw: Seviye başına kazandığı can ve zırh miktarı azaldı.
 • Sett: Pasiften gelen ikinci vuruş bonus hasarı azaldı. Q’nun maksimum cana göre vurma özelliği kaldırıldı.
 • Shen: Pasiften aldığı kalkan miktarı azaldı.

Profesyonel arenada çokça seçilmeye başlayan Ashe bir miktar zayıflatılmış durumda. Şampiyonun alınma amacı hasarından çok işlevselliği olduğundan dolayı bu zayıflatma onu metadan düşürmeyecektir. Haritada istediği gibi dolaşabilen Galio da zayıflatılacak şampiyonların arasında. Q yeteneğini beşinci seviyeye getirdikten sonra koridoru çok hızlı ittirebilen şampiyon bu yeteneğine bir zayıflatma alıyor. Özellikle tekli dereceli sıraları Lulu ile birlikte domine eden Kog’maw artık daha kırılgan. Artık pozisyon alırken bir daha düşünmek zorunda kalacak. Önceki yamalarda aldığı zayıflatmalar Sett’in gücünü kısamamış gibi görünüyor. Bu zayıflatma koridorda oynandığında takas kabiliyetini bir miktar azaltacaktır. Son zamanların en güçlü üst koridor şampiyonu olan Shen de haklı bir zayıflatma alıyor!

2020 VFŞL Yaz Mevsimi yarı finallerinin oyuncu istatistikleri paylaşıldı!

10.18 Şampiyon Güçlendirmeleri

 • Ahri: Taban can yenilemesi azaldı. Pasifi, Q yeteneğinin pasifi olarak değiştirildi. W artık gittikçe azalan hareket hızı sağlıyor ve canı azalan minyonlara ekstra hasar veriyor. W’nun bekleme süresi ve mana bedeli arttı.
 • Jarvan IV: Q’nun taban hasarı arttı.
 • Kayle: Q’nun şampiyonlara hasar vermesi halindeki mana iadesi kalktı. W’nun mana bedeli arttı. E’nin bekleme süresi arttı ve mana bedeli sıfıra indirildi. E’nin rakibe gidiş hızı arttı.
 • Miss Fortune: Seviye başına kazandığı saldırı hızı arttı. Pasifinin maksimum hareket hızı arttı.
 • Rumble: Q’nun toplam hasarı arttı.
 • Twitch: E’nin yük başına yetenek gücü hasarı arttı. Ultinin hasar azalması azaldı.
 • Xin Zhao: W’nun taban hasarı ve saldırı gücü oranı arttı.

Diğer yamalarda da olduğu gibi bir süredir vadide göremediğimiz şampiyonlar güçlendirme alıyor. Özellikle Ahri’ye dikkat edilmesi gereken değişiklikler gelmiş durumda. Bu güçlendirme ile Ahri koridor ittirme konusunda çok daha fazla silaha sahip olacak. Jarvan IV ve Xin Zhao tekli derecelide seçilse de bir süredir profesyonel arenada görmediğimiz iki şampiyon. Özellikle Xin güçlendirmesi onu daha fazla görmemizi sağlayabilir!

Split haritasının B alanına Viper ile girmek için etkili bir yöntem!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL