Connect with us

LoL

League of Legends 2020 dereceli sezonu ne zaman bitiyor?

League of Legends 2020 dereceli sezonu ne zaman bitiyor?

2020 dereceli sezonu ne zaman bitiyor

League of Legends 2020 dereceli sezonu bitmeye yaklaştı. Bunun en büyük habercisi de Dünya Şampiyonası! Hala önümüzde 2021 sezon öncesi dönem bulunsa da zaman geçiyor.

2020 sezonu boyunca birçok farklı metaya şahit olduk. Genel olarak yeni şampiyonların çıkışı ile değişen metalar gördük. Senenin başında uzun bir süre Aphelios, sonrasında Sett, Lillia, Yone ve Senna’nın oyunu kırdığına tanıklık ettik. Bu şampiyonlar özellikle çıktığı dönemlerde oyunda inanılmaz bir etkiye sahipti.

Bu sezon Vadi ilk defa bu kadar değişti. Ejderlerin değişimi ve buna bağlı olarak Ruh özelinde haritanın yenileniyor olması oyuna ciddi bir oynanış derinliği getirdi. Önümüzdeki sezon ne gibi bir değişiklik geleceği bilinmez fakat şu an en olası durum yeni “Destansı Eşyalar” gibi duruyor.

2021 sezonu ile ilgili bir önemli değişiklik de kümeler arası dereceli serilerinin kalkıyor olması. Bu değişiklik hem esnek hem de tekli derecelide geçerli olacak.

Bu sezondan itibaren çalışmalarına başlanan dereceli sistem iyileştirmeleri de 2021 sezonu boyunca tam gaz devam edecek. Lig puanı elde etme ya da kaybetme sisteminde çok daha akıllı algoritmalar çalışacak. Örnek olarak, siz iyi bir oyun geçirir fakat takım arkadaşlarınızın düşük performansından ötürü oyunu kaybederseniz daha az puan kaybedeceksiniz.

Bunların yanı sıra 2021 sezonunda dereceli sıralara girmeden önce bir miktar sıralı seçim oynamak zorunda kalacaksınız. Bu da Riot Games’in smurf hesapların bir miktar önüne geçmek için aldığı bir önlem. Son olarak da geçtiğimiz senelerde denenen fakat oyuncuların olumsuz tepkisi ile iptal edilen Ustalık ve üstü liglerde çift dereceli sıraya girme özelliği kalkacak.

Henüz kesin bir bilgi verilmemiş olmasına rağmen 2020 dereceli sezonu geride bıraktığımız tüm sezonlarda olduğu gibi Kasım’ın son haftasında sonlanacaktır. Riot tarafından kesin bir bilgi geldiğinde yazımız güncellenecektir.

2020 Dünya Şampiyonası ilk gün karşılaşmalarına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm karşılaşmaları LoL Espor üzerinden izleyebilirsiniz.

Sprout ve North, DreamHack Open Fall 2020 biletinin sahibi oldu

Elinden kalem düşmeyen...

1 Yorum

1 Comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL