Connect with us

Espor

League of Legends bahar mevsimi izleyici sayıları açıklandı!

League of Legends bahar mevsimi sona erdi ve bu mevsimde en çok izlenen ligler açıklandı!

League of Legends bahar mevsimi

League of Legends Bahar Mevsimi 2022 tüm bölgelerde sona erdi ve “Mid-Season Invitational 2022” için katılımcılar kesinleşti. Bahar sezonu boyunca pek çok çekişmeli maça sahne olan League of Legends arenası bu çekişmeli ve heyecanlı maçlar esnasında milyonlarca izleyici tarafından da izlendi. Esports Charts tarafından açıklanan raporda tüm bölgelerde bahar sezonu izleyici verileri paylaşıldı. İşte karşınızda bahar döneminin en popüler ligleri ve izleyici sayıları:

League of Legends bahar döneminde en yüksek izleyici sayısına ulaşan bölgesel lig LCK yani Kore ligi oldu. 1.37 milyon izleyici sayısına ulaşan LCK listede açık ara en yüksek sayıya ulaştı. LCK’yı 723 bin izleyiciye ulaşan Avrupa ligi LEC takip ederken 3. sırayı ise LCS 387 bin izleyici ile kaptı. League of Legends Türkiye Ligi olan TCL listenin 10. sırasını 34.6 bin takipçi ile alarak Okyanusya ligini geride bıraktı. Tüm liglerin sıralaması ve izleyici sayılarına ise aşağıda bulunan görselden ulaşabilirsiniz.

League of Legends Bahar Mevsimi İzleyici Sayıları:

https://twitter.com/EsportsCharts/status/1519417047943286784

En fazla izleyici sayısının yanında toplam saat olarak en fazla izlenen ligler listesi de yine Esports Charts tarafından paylaşıldı. Bu raporda ise Türkiye Ligi TCL 1.81 milyon saat izlenerek 9. sırayı aldı. Toplam izlenme saatleri listesinde ilk 2 sıra değişmezken 3. sıraya Brezilya ligi olan CBLol yerleşti.

https://twitter.com/EsportsCharts/status/1519651392004280322

Mid-Season Invitational 2022 sonrasında Haziran ayında başlayacak 2022 Yaz sezonunda ülkemizin ligi olan TCL’i daha üst sıralarda görmeyi dileriz. Önümüzdeki sezonlarda verileri sizlere aktarmaya devam ediyor olacağız.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor