Connect with us

Espor

Türk VALORANT ajanı Fade’deki tartışmalı değişim hakkında açıklama geldi

Tartışma yaratan Fade değişikliği hakkında açıklama geldi.

Türk VALORANT ajanı Fade'deki tartışmalı değişim hakkında açıklama geldi

Son aylarda oyuncuları oldukça meraklandıran Türk VALORANT ajanı Fade için sızan ilk görüntülerde ajanın Q yeteneğini kullanırken elinin aldığı şekil bozkurt işaretine benzemiş ve sempati toplamıştı.

28 Nisan Perşembe günü ise ajanın kullanıma açıldığı bölgelerden gelen bilgi ve videolarda, son güncelleme ile ajanın Q yeteneğini kullanırken elinin aldığı şekilde bir parmağının indirilerek bozkurt işaretini yapmadığı ortaya çıktı.

Bu haberin duyulmasının ardından bazı yayınlar, bu kararın Ermeni oyuncular tarafından yapılan şikayetler sonucu alındığını iddia etmiş ve oyuncular arasında bir tartışma başlamıştı.

Türk VALORANT ajanı Fade’deki değişim hakkında Riot Games’den açıklama

Tartışma yaratan değişim hakkında beklenen açıklama 28 Nisan Perşembe gününün akşam saatlerinde geldi. Açıklama, Riot Games Topluluk Yöneticisi Bahadır “Dunpy” Güven’in kişisel Twitter hesabı üzerinden yapıldı.

Yaptığı açıklamada oyuncuların Fade’in tasarımındaki değişiklikle ilgili yorumlarını gördüklerini dile getiren Dunpy, bu değişiklik hakkında “Tasarım ekibinin bu hafta yaptığı tüm değişiklikler tamamen estetik kaygılarla yapılan son dakika “VFX/SFX” değişiklikleri ve hiçbiri topluluktan gelen yorumlara bağlı değil.” dedi.

Attığı ikinci ve son Tweet’te bu tarz son dakika değişikliklerinin düzenli olarak yapıldığını belirten Dunpy, 4.09 yamasında da değişikliklerin devam edeceğini dile getirdi.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT 4.08 Yama Notları yayınlandı!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor