Connect with us

Espor

Team Demiral Esports da VALORANT operasyonlarını durdurdu

Kafalar Esports’un ardından Team Demiral Esports da VALORANT operasyonlarını durdurma kararı aldı.

Milli futbolcu Merih Demiral, Team Demiral Esports ile espor dünyasına giriyor

Geçtiğimiz günlerde Kafalar Esports, yaptığı sürpriz bir açıklama ile birlikte turnuva ve liglerin az olması ve lig aralığının uzun olması nedeniyle VALORANT alanındaki operasyonlarını durdurduğunu açıklamıştı. Bu açıklamaya oldukça benzer bir duyuru, 28 Nisan Perşembe gününün akşam saatlerinde Team Demiral Esports tarafından yapıldı.

Milli futbolcu Merih Demiral tarafından kurulan espor takımı sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığı açıklamada alınan bu ara kararı “Bildiğiniz üzere Team Demiral Esports ekibi olarak, hayallerimize adımımızı attığımız ilk günden itibaren başarıyı arzulayan bir karaktere bürünerek VALORANT macerasında yer almakta idik. Yaklaşık 6 ay kadar süren bu maceranın içerisinde ne yazık ki bir süreliğine bulunamayacağımızı sizlere bildirmek durumundayız.” sözleri ile açıkladı.

Team Demiral Esports da turnuva azlığına dikkat çekti

Takım tarafından yayınlanan açıklamada bu kararın neden ve nasıl alındığı bilgisi de paylaşıldı. Belirtilene göre bu ayrılık kararı, şu nedenlerle alındı:

“Aralık ayında katılmış olduğumuz ilk VALORANT organizasyonunda yakalamış olduğumuz başarıyla birlikte daha da güzel başarılara imza atmak amacıyla 6 aydır tüm ekip olarak vermiş olduğumuz emek ve çalışmaların; gerek turnuva ve lig takviminin seyrekliği gerekse belirsiz ödül sistemi gibi sorunların varlığını halen koruması sebebiyle tabiri caizse iğne ipliğe bağlı olmasından dolayı maalesef böyle bir karar almış bulunmaktayız.”

Team Demiral Esports tarafından yapılan açıklamanın sonunda oyunculara, koçlara ve diğer ekip üyelerine teşekkür edilirken, “Bu hayal uğruna emek veren tüm ekibimizin kariyerlerinde başarılar dileriz.” denildi. Takımın taraftarlarını üzen açıklama, “Birçok takımın ortak payda halinde yaşamış olduğu bu sorunların giderilmesi ümidiyle, bu maceranın içerisinde yer aldığımız güzel günlerde görüşmek dileğiyle…” sözleri ile sona erdi.

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor