Connect with us

Espor

League of Legends’a Yeni Şampiyon: Nilah!

League of Legends evreninde bir ilk: Nilah!

League of Legends Nilah
Yeni Şampiyon: Nilah

Son zamanlarda Riot Games’in en ünlü oyunu League of Legends’ın ekibi, bir konuda dikkat çekmeye başladı. Bu konu tam olarak hızlı bir şekilde yeni şampiyonlar çıkarıp oyuna eklemek. 2022 yılının başlamasıyla beraber ekibin yeni şampiyon tasarım hızının arttığı gözlenebilir. İlk olarak, 19 Ocak 2022’de LoL ekibi, Zeri’yi tanıtmıştı. Daha sonrasında, 12.4 Yaması ile Renata Glasc, 16 Şubat 2022’de vadiye iniş yapmıştı. Son olarak, 12.11 Yamasında, Bel’veth 9 Haziran 2022 tarihinde oyuna eklenmişti. Hız kesmeyen LoL ekibi, yeni şampiyon Nilah’ı, 12.13 yamasında oyuna ekleyeceğini duyurdu.

https://twitter.com/LoLTurkiye/status/1539624263442763776

YENİ ŞAMPİYON: NİLAH!

Resmi web sitesinde duyurulan League of Legends’ın yeni şampiyonun detayları işte şu şekilde:

 • Pasif – Daimi Mutluluk :

  Nilah yakınındaki takım arkadaşlarının iyileştirme ve kalkan yeteneklerini güçlendirir. Nilah’ya iyileştirme ve kalkan sağlayan takım arkadaşları, kendileri için ilave iyileştirme veya kalkan kazanır. Ayrıca Nilah’nın yakınındaki bir takım arkadaşı kendisine iyileştirme veya kalkan sağladığında Nilah da ilave iyileştirme veya kalkan kazanır.

  Nilah rakip minyonlara son vuruş yaptığında kendisine ve en yakınındaki takım arkadaşına normalde kazanacakları deneyime ek olarak takım arkadaşıyla paylaşıldığı için kaybolan deneyimin yarısını kazandırır.

 • Q – Şekilsiz Kılıç :

  Aktif: Nilah’nın Şekilsiz Kılıç’ı bir hat üstünde saldırır ve isabet alan tüm rakiplere hasar verir. Bir rakip isabet aldığında Nilah’nın saldırı menzili ve saldırı hızı kısa süreliğine artar. Ayrıca normal saldırıları güçlenerek koni şeklinde bir alana sıçrar ve ilave hasar verir.

  Pasif: Şampiyonlara yapılan saldırılar ve verilen yetenek hasarı onların zırhlarının bir kısmını yok sayar ve Nilah’yı verilen hasarın belli bir bölümü kadar iyileştirir. Bu etki kritik vuruş ihtimaline bağlı olarak artar ve elde edilen fazlalık iyileştirme bir kalkana dönüşür.

 • W – Neşe Örtüsü :

  Nilah kendisini Neşe Örtüsü’yle örterek kısa süreliğine ilave hareket hızı kazanır, daha az büyü hasarı alır ve tüm normal saldırılardan sakınır.

  Nilah’nın temas ettiği takım arkadaşları da örtünün korumasından faydalanır fakat bu etki daha kısa sürer.

 • E – Akışkan :

  Nilah, Akışkan yeteneğiyle hedef birimin arkasına atılır ve deşip geçtiği tüm rakiplere hasar verir. Tek seferde 2 Akışkan yükü biriktirebilir.

  Akışkan esnasında Şekilsiz Kılıç’ı kullanmak Nilah’nın yolu üstünde bir dalga oluşturarak kısa bir gecikmenin ardından hasar verir ve Şekilsiz Kılıç’ın güçlendirilmiş normal saldırılarını etkinleştirir.

 • R – Ulvi İdeal :

  Nilah bir güç patlaması yaşayarak etrafındaki alana kırbacıyla vurur ve rakipleri son bir darbeyle merkeze doğru çeker.

  Ulvi İdeal, Nilah’yı verilen hasarın belli bir kısmı kadar iyileştirir ve fazlalık iyileşme miktarını kalkana dönüştürür. Bu etki kritik vuruş ihtimaline bağlı olarak artar ve yakındaki takım arkadaşlarıyla paylaşılır.

OYUNDA BİR İLK!

LoL resmi Twitter hesabında yapılan duyuruya göre, Nilah şampiyonu ile oyunda bir ilk gerçekleşiyor. Nilah oyundaki ilk yakın dövüşçü alt koridor şampiyonu olarak kayıtlara geçecek. Resmi sitedeki tanıtım haberinde şöyle bir açıklama yapıldı:

“Geliştirmenin henüz ilk aşamasında Nilah’nın yakın dövüşçü bir alt koridor şampiyonu olacağını biliyorduk. Bu bize diğer yakın dövüşçü alt koridor taşıyıcılarının yıllar boyu öğrettiklerini kullanmak için müthiş bir fırsat sağladı.

 

Bunlardan biri de LoL’de yakın dövüşçü alt koridor şampiyonu denince akla ilk gelen örnek Yasuo’ydu. Yasuo alt koridor taşıyıcılarının sahip olması gereken çoğu özelliği (sağlam bir güç artışı, kırılganlık, güçlü sinerjiler) taşısa da öncelikli ve en popüler rolü hep orta koridor oldu. Bu da dengeleme değişikliklerinin o rol çevresinde yapılmasını gerektiriyor. Bu düşünceyle LoL’de öncelikli rol olarak alt koridor çevresinde dengelenecek ve oyuncuların beklentilerini karşılayacak yakın dövüşçü bir biçici şampiyon tasarlama fırsatı yakaladık.”

Açıklamanın devamı için buraya tıklayınız.

https://twitter.com/LoLTurkiye/status/1539634556101345287

Ve son olarak, bazı oyuncular LoL evrenin sadece oyun kısmına değil, diğer yandan da hikayelerinin olduğu kısma da düşkün olduğunu söyleyebilirz. Bu konuda ise yeniden resmi sitede yapılan şampiyon açıklamasında, Nilah’ın hikayesi de paylaşıldı:

“Son çıkan LoL şampiyonları biraz… kötücül bir havaya sahipti.

Bu yılın başlarında manipülasyonu seven güçlü Kimya Baronesi, Renata Glasc’ı ve canavar vatozların annesi olan Hiçlik’in İmparatoriçesi, Bel’Veth’i çıkardık.

Bu kötücül havayı Nilah (“Niğ-la”) adlı mutluluk dalgasıyla dağıtıyoruz.”

Hikayenin devamı için buraya tıklayınız.

Şampiyon tanıtım videosu ve daha fazlasına aşağıdaki ekten ulaşabilirsiniz.

Vadi’de görüşmek üzere!

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor