Connect with us

Espor

Team Lixa VALORANT takımında 4 kişi ile yollar ayrıldı

Team Lixa VALORANT takımında yeni adımlar atılıyor.

Team Lixa VALORANT takımında 4 kişi ile yollar ayrıldı

Türkiye’nin yerel VALORANT ligi VRL 2022 Türkiye: Birlik 2. Split’te grup aşamasının tamamlanmasının ardından Playoff heyecanı artarken, lig aşamasını son sırada bitirerek Playoff’lara katılma hakkı kazanamayan Team Lixa, gelecek sezona daha güçlü girmek için adımlar atmaya başladı.

Ligi 1 galibiyet 6 mağlubiyet ile kapatan takım, 22 Haziran Çarşamba gününün öğle saatlerinde sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyurular ile birlikte VALORANT kadrosundan 4 oyuncu ile yollarını ayırdığını açıkladı.

Takımın yollarını ayırdığı oyuncular arasında Alican “Gaijin” Yeşilay, Orçun “Farewell” Köroğlu ve Ege “Thenightche” Nuhoğlu ile Yiğit “ip0TT” Karadeniz de yer alıyor.

Team Lixa Kurucu Ortağı Asım Aksu ise kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda yaşanan ayrılıklar hakkında “Uzun bir serüvenin daha sonuna geldik mevcut kadromuzla yollarımızı ayırmaya ve kadro olarak değişiklik yapmaya karar verdik. Özellikle @orcnkoroglu ve @TheNightChe1 takımımıza olan katkılarından ötürü teşekkür etmek istiyorum bende yerleri her zaman ayrı olacak” sözlerini dile getirdi.

Team Lixa: “Ara vermek ya da kapanmak söz konusu değildir”

Lixa bünyesinde yaşanan ayrılıkların ardından sosyal medya üzerinde dolaşan iddialara takımdan cevap gecikmedi. Yanlış anlaşılma ve söylentilere sebebiyet vermemek için takımın durumu ve geleceği hakkında açıklama yapmaya karar verdiklerini belirten takımın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Sadece oyuncu olarak değil takım bünyesinde de değişiklikler yapmaktayız. Takım olarak ara vermek ya da kapanmak söz konusu değildir. Arka planda çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Uzun süredir planladığımız çizelge üzerinden yol almaya başladık yakında güzel haberlerle karşınızda olacağız. “


İlginizi Çekebilir:

İstanbul’da 3 milyon liralık oyuncu ekipmanı ve donanımı vurgunu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor