Connect with us

Espor

LEC 2022 Bahar Mevsimi 1.hafta 2.gün sonuçları

Fnatic yakın rakibi Vitality’i mağlup ederken Team BDS ilk galibiyetini aldı

LEC 2022 Bahar Mevsimi 1.hafta 2.gün sonuçları

Avrupa ligi LEC’de süper hafta mücadeleleri hız kesmeden devam ediyor. İlk günün açılış mücadelesinde Team Vitality’i yenen temsilcimiz Armut’un ekibi MAD Lions, bu sefer SK Gaming karşısında mağlubiyete engel olamadı. 55 dakika süren mücadelede kazanan taraf Gillius ve Treatz’lı SK Gaming oldu. Öte yandan G2 ekibi Astralis karşısında hata yapmayarak süper haftaya 2’de 2 ile başladı. Flakked ve Targamas’lı yeni kadrosuyla G2 Esports şuana kadar LEC’nin en çok seyirci çeken maçlarına imza attı.

Fnatic engel tanımıyor!

Haftanın mücadelesinde Fnatic, erken oyunda geriye düştüğü maçta Team Vitality’i mağlup etmeyi başardı. Şampiyonluk adaylarından ikisi olarak görülen Fnatic ve Vitality arasından galibiyete ulaşan taraf Fnatic oldu. Maç boyunca Gragas oyunuyla etkisini hissettiren Wunder, bizlere 2019 yılından, en iyi olduğu dönemlerden enstantaneler sundu. Orta oyuna girilirken 6 bin altın geriye de düşse Fnatic, savaşlar öncesini rakibini eksilterek tarafsız canavarlar üzerinde hakimiyet sağladı. Perkz’ün Twisted Fate ile etkinliğini sınırlayan Fnatic, Wunder liderliğinde ligdeki ikinci galibiyetini aldı.

LEC 2022 Bahar Mevsimi 1.hafta 2.gün sonuçları

  • Rogue  1 — 0  Misfits Gaming
  • Team BDS  1 — 0  Excel
  • MAD Lions  0 — 1  SK Gaming
  • G2  1 — 0  Astralis
  • Vitality  0 — 1  Fnatic

Lige yeni giriş yapan Team BDS, ilk LEC galibiyetini Excel karşısında aldı. Çaylak ormancı Shalatan’a şans vererek yeniden yapılanmaya giden Excel ekibi şuana kadar galibiyetle tanışamadı. Öte yandan Inspired ve Hans Sama’yı kaybeden Rogue, LEC’e iki galibiyetle başlayarak Fnatic ile sıralamanın tepesine yerleşti.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor