Connect with us

Espor

LEC 2022 Bahar Mevsimi 5. hafta mücadeleleri tamamlandı

Haftaya namağlup giren Rogue üst üste iki yenilgi aldı

LEC 2022 Bahar Mevsimi 5. hafta mücadeleleri tamamlandı

LEC 2022 Bahar Mevsimi 5. hafta mücadeleleri tamamlandı. Temsilcimiz Armut’un ekibi MAD Lions, önce G2, ardından ligin zayıf takımlarından SK Gaming’e mağlup olarak haftayı galibiyetsiz kapattı. Son beş maçın dördünde yenilen MAD ekibinin performans düşüşü sürüyor. Özellikle çaylak orta koridor oyuncuları Reeker, LEC’e henüz adapte olamamış gibi gözüküyor.

Fnatic, haftanın maçında LEC‘nin süper takımı olarak görülen Team Vitality’i zorlanmadan mağlup etti. Geçtiğimiz hafta yaşadıkları Excel sürprizinin ardından FNC, 5. haftayı iki galibiyet ile kapatarak lider Rogue ile arasındaki farkı yalnızca bir maça indirdi. Öte yandan G2, hem MAD hem de Astralis karşısında dominant bir performans sergileyerek galibiyet sayısını 8’e çıkardı ve Fnatic ile ikinci sırayı paylaştı.

5. haftaya kadar tek bir mağlubiyet dahi almayan Rogue ekibi, önce sürpriz bir şekilde lig sonuncusu Astralis’e, ardından son haftalarda giderek performansını arttıran Misfits Gaming’e yenilerek ilk defa bir haftayı galibiyet alamadan kapattı. G2 ve FNC ekiplerinin beşinci haftayı kayıpsız kapatmasıyla birlikte lider ile diğer takımlar arasındaki fark gittikçe azaldı.

LEC 2022 Bahar Mevsimi 5. hafta 2.gün sonuçları:

  • Team BDS  0 — 1  Excel
  • SK Gaming  1 — 0  MAD Lions
  • Rogue  0 — 1  Misfits Gaming
  • G2  1 — 0  Astralis
  • Fnatic  1 — 0  Team Vitality

LEC‘de 6. hafta mücadeleleri önümüzdeki hafta Cuma TSİ 20:00’da üst sıraları yakından ilgilendiren Excel vs MSF maçıyla başlayacak. Cumartesi akşamı haftanın kapanış mücadeleleri ise sıralamayı büyük oranda belirleyecek. İki performans düşüşü yaşayan takım, Rogue ve Astralis saat 21:00’da karşı karşıya gelecekken 22:00’da Avrupa derbisinde G2 ve FNC ekipleri kozlarını paylaşacak. 5. haftanın tamamlanmasıyla birlikte oluşan puan durumu şu şekilde:

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor