Connect with us

Espor

LEC 2022 Bahar Mevsimi 8. hafta 1. gün sonuçları

Temsilcimiz Armut’un ekibi MAD’in playoff şansı sürüyor

LEC 2022 Bahar Mevsimi 8. hafta 1. gün sonuçları

LEC 2022 Bahar Mevsimi’nde normal sezonun tamamlanmasına yalnızca iki gün kaldı. 8. haftanın ilk gününde temsilcimiz Armut’un ekibi MAD Lions, playoff yarışındaki direkt rakibi Team Vitality’i yenerek umutlarını bir sonraki güne taşıdı. Vitality’nin kalan iki maçını kaybetmesi durumunda eğer MAD Lions haftayı kayıpsız kapatırsa, son şampiyonun hala playoff potasına girme ihtimali bulunuyor.

Öte yandan MAD ile birlikte playoff yarışı veren SK Gaming, haftanın açılış mücadelesinde lider Rogue’u yenmeyi başardı. Fnatic, G2 ve Misfits Gaming’in hata yapmadığı bir günde Rogue’un sürpriz bir şekilde mağlup olması üst sıralardaki yarışı kızıştırdı. 4 maçlık galibiyet serisi yakalayan Fnatic ekibi liderliği Rogue’un elinden aldı.

LEC 2022 Bahar Mevsimi 8. hafta 1. gün sonuçları

  • SK Gaming  1 — 0  Rogue
  • Misfits Gaming  1 — 0  Astralis
  • Team Vitality  0 — 1  MAD Lions
  • G2 Esports  1 — 0  Excel
  • Fnatic  1 — 0  Team BDS

Ligin zayıf takımlarından Team BDS karşısında sürprize yer vermeyen Fnatic, sezonun bitimine iki gün kala liderlik koltuğuna oturdu. Kalan iki maçında Misfits Gaming ve Excel’e karşı oynayacak Fnatic, bu maçlardan galip ayrıldığı takdirde normal sezonu lider bitirebilir. Öte yandan ligi uzun süre birinci sırada götüren Rogue ekibi önce Team BDS, ardından G2 karşısına çıkacak.

LEC 2022 Bahar Mevsimi playoff yarışında son durum

Temsilcimiz Armut’un takımı MAD Lions için playoff umutları tükenmiş değil. Team Vitality’nin G2 ve Astralis karşısında mağlup olması durumunda MAD Lions son iki maçını kazanarak kendini playoff potasına atabilir. Ligin son iki sırasında yer alan Astralis ve Team BDS’e karşı oynacakları düşünülürse Team Vitality’nin hata yapma lüksü kalmadı. VIT’nin yanı sıra Excel için de hala playoff potası garanti değil. Bu akşam 19:00‘da oynanacak SK Gaming maçını kaybettikleri takdirde son maçlarında Fnatic’e karşı galip gelemezlerse bir anda mevsim finallerinin dışında kalabilirler.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor