Connect with us

Espor

G2 Esports VALORANT takımının SMB maçı sonrası aldığı ceza belli oldu

SMB karşılaşmasında oyun içi bir hatayı lehine kullanan G2 Esports’un cezası açıklandı.

G2 Esports VALORANT takımının SMB maçı sonrası aldığı ceza belli oldu

Yapılan son açıklamalara göre VCT 2022 Aşama 1 EMEA Challengers 2.Hafta karşılaşmaları kapsamında 20 Şubat Pazar günü temsilcilerimizden biri olan Papara SuperMassive Blaze ile karşı karşıya gelen G2 Esports’un karşılaşmada oyun hatasından faydalanması sonucu aldığı ceza belli oldu.

4 Mart Cuma gününün akşam saatlerinde yapılan açıklamaya göre SMB karşılaşmasının ardından bu kullanımdan haberdar edilen turnuva yetkilileri başlatmış oldukları soruşturmayı sona erdirdi. Yapılan araştırmanın ardından yetkililer oyun içi hatanın avantaj elde etmek için kullanıldığını doğruladı.

G2 Esports artırılmış bir ceza aldı

Açıklamada belirtilene göre G2 Esports, VALORANT Global Rekabet Politikası’nın “Bir avantaj elde etmek için oyundaki herhangi bir hatayı kasıtlı olarak kullanmak istismardır ve yasaktır.” şeklinde açıklanan 7.2.6 bölümünü ihlal ettiği için 5 Mart Cumartesi günü saat 21:00’da Acend karşısında çıkacağı karşılaşmada harita yasaklama haklarından birini kullanamayacak.

Lig yönetimi, G2 Esports’un kayıtlı bir resmi uyarısı olduğu için uygulanan bu harita yasaklama hakkı mahrumiyetinin artırılmış bir ceza olduğunu dile getirdiği açıklamasını şöyle devam ettirdi:

“Genel olarak, küçük hataların veya istismarların kullanımına yönelik ilk ihlaller, resmi bir uyarı, round geri alma veya eşdeğer ceza ile sonuçlanacaktır.”


İlginizi Çekebilir:

VCT 2022 EMEA Challengers SMB – BBL derbisi ile geri dönüyor

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor