Connect with us

Espor

VCT 2022 EMEA Challengers SMB – BBL derbisi ile geri dönüyor

VCT 2022 Aşama 1 EMEA Challengers 4. Hafta açılışı SMB – BBL karşılaşması ile yapılacak.

VCT 2022 EMEA Challengers SMB - BBL derbisi ile geri dönüyor

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinden kısa süre sonra VCT 2022 Aşama 1 EMEA Challengers 3.Hafta karşılaşmaları ertelenmiş ve tüm espor severler VALORANT Champions Tour yönetiminden bir açıklama bekliyordu. Hafta ortasında gelen kısa bir açıklamanın ardından VCT 2022 EMEA Challengers’ın geri döndüğü tarih paylaşıldı.

3 Mart Perşembe günü resmi VCT EMEA hesabı üzerinden yapılan açıklama ile birlikte bu hafta karşılaşmaların ertelenmeyeceği, lig ekiplerinin karşılaşmaları hafta sonu oynatmak için çalıştığı duyurulmuştu.

4 Mart Cuma günü ise bir haftalık aranın ardından VCT 2022 EMEA Challengers’ın yeni haftasının fikstürü belli oldu. Paylaşılan fikstüre göre 5 Mart Cumartesi günü SMB – BBL ile G2 – Acend karşılaşmaları, 6 Mart Pazar günü ise sadece LDN UTD – Team Liquid karşılaşması gerçekleştirilecek. Geriye kalan karşılaşmalar için ise farklı bir yola başvurulacak.

Organizasyonun resmi web sayfası üzerinden yapılan açıklamada ise geride bıraktığımız bir haftalık dönem için “VCT’nin bu zor zamanda ilerlemesinin en iyi yolunu belirlemek üzere dünyanın dört bir yanındaki ekipler, oyuncuları ve personelimizle çalışırken gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.” sözleri dile getirildi.

Üçüncü ve beşinci hafta karşılaşmaları aynı zamanda oynanacak

Lig yönetimi geçtiğimiz hafta oynanmayan üçüncü hafta karşılaşmaları için ise lig farklı bir yol izleyecek. Açıklamada belirtilene göre yönetimin şu anki planı 3. Hafta maçlarının önceden planlanmış 5. Hafta maçlarıyla aynı anda ikili bir yayın üzerinden oynatmak. Yarısı oynanmayan 4. hafta karşılaşmaları için ise henüz planlama aşamasında.

Açıklamanın devamında takımların başlangıç kadroları hakkında ise şu açıklamalar yer aldı:

“Bazı takımların, mevcut başlangıç ​​kadrolarıyla VCT EMEA’da yarışmaya devam edip etmeyecekleri konusunda belirsizlikle karşı karşıya olduğunun farkındayız.

Rekabetçi Operasyon Ekiplerimiz bu ekiplerle yakın iletişim halinde ve Lig düzenlemelerinde önümüzdeki haftalarda ilerlemelerine yardımcı olacak olası düzenlemeleri araştırıyor.

Güncellemeleri mümkün olan en kısa sürede sağlayacağız, ancak durum değişirse daha fazla ayarlama yapılması gerekebileceğini lütfen unutmayın.”

İzleme Partileri 4. Haftada olmayacak

Paylaşılan açıklamada yayıncıların karşılaşmaları izleyicileri ile beraber izleyebildikleri İzleme Partileri konusuna da değinildi. Oyuncuların güvenliğini sağlamak amacıyla İzleme Partilerinin durdurulduğu belirtildi.

Bu etkinliklerin ne zaman başlayacağı konusunda ise “İzleme Partilerine ne zaman devam etmenin güvenli olduğunu belirlemek için durumu yakından izleyeceğiz ve sizi buna göre bilgilendireceğiz.” bilgisi paylaşıldı.

VCT 2022 EMEA Challengers 4. Hafta karşılaşmaları

5 Mart Cumartesi

  • 18:00 – Papara SuperMassive Blaze – BBL Esports
  • 21:00 – G2 Esports – Acend

6 Mart Pazar

  • 19:00 – LDN UTD – Team Liquid

İlginizi Çekebilir:

PROTALITY Season 4 Şampiyonu BBL Esports oldu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor