Connect with us

Espor

LEC 2022 Yaz Mevsimi 4.hafta mücadeleleri tamamlandı

Rogue ekibi galibiyet serisini 7 maça çıkardı

LEC 2022 Yaz Mevsimi 4.hafta mücadeleleri tamamlandı

LEC 2022 Yaz Mevsimi normal sezon 4.hafta maçları dün gece Team Vitality’nin Fnatic’i mağlup ettiği mücadele ile tamamlandı. Son haftalardaki performans düşüşüyle dikkat çeken Fnatic dördüncü haftayı galibiyetsiz kapatarak üçüncü sıraya geriledi. Öte yandan Team Vitality ise playoff umutları için önemli bir galibiyete imza attı.

Haftayı galibiyet alamadan kapatan bir diğer takım ise son şampiyon G2 Esports oldu. MSI 2022 macerasından sonra lige istediği başlangıcı yapamayan G2, her ne kadar galibiyetleri alsa da oynadığı oyunla bir türlü taraftarlarını memnun edemiyordu. Son dört maçından mağlubiyetle ayrılan G2 ekibi sıralamada playoff potasının dışına geriledi.

LEC 2022 Yaz Mevsimi 4. hafta 2. gün sonuçları

  • SK Gaming 1 — 0 Excel
  • MAD Lions 1 — 0 Astralis
  • Team BDS 0 — 1 Rogue
  • Misfits Gaming 1 — 0 G2 Esports
  • Team Vitality 1 — 0 Fnatic

İlk haftada aldığı iki mağlubiyetten sonra çıktığı tüm maçları kazanan Rogue, dördüncü haftada Vitality ve Team BDS’i zorlanmadan yenerek galibiyet serisini yedi maça çıkardı. Hafta sonunda zirveyi tek başına eline alan Rogue ekibi son yıllarda alışkın olduğumuz normal sezon modunu açtı. Temsilcilerimiz Armut ve Nisqy’nin ekibi MAD Lions ise Excel ve Fnatic’in galibiyet alamadan kapattığı haftada üst üste iki galibiyetle ikinci sıraya yükselmeyi başardı.

Astralis ve Misfits Gaming’in yükselişi sürüyor. Dördüncü haftada hem Fnatic hem de G2 Esports’u yenen Misfits ekibi 5G 4M durumuna gelerek playoff için avantajı eline aldı. Astralis ise ilk günde aldığı Excel galibiyeti ile sıralamada G2 Esports’un önüne geçti.

Önümüzdeki hafta orta sıralardaki yarışı iyice kızıştıracak birçok maç oynanacak. İlk günde Misfits Gaming vs Excel, G2 Esports vs Astralis maçları playoff sınırının belirlenmesinde önemli rol oynayacak. MAD Lions ise hem Vitality hem de SK Gaming’e karşı kazanarak haftayı kayıpsız kapatmayı hedefleyecek. LEC 2022 Yaz Mevsimi normal sezon 4. hafta maçlarının tamamlanmasıyla oluşan puan durumu şu şekilde:

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor