Connect with us

Espor

LNG Esports veteran oyuncu Doinb’yi kadrosuna kattı

Yeni sezonda LPL’de Doinb-Tarzan ikilisini izleyeceğiz

LNG Esports veteran oyuncu Doinb'yi kadrosuna kattı

Çin ligi LPL takımlarından LNG Esports, FunPlus Phoenix ile 2019 yılında Dünya Şampiyonası’nı kazanmayı başaran veteran orta koridor oyuncusu Doinb‘yi kadrosuna kattığını duyurdu. Geçtiğimiz sene dünyanın en iyi ormancılarından biri olarak kabul edilen Tarzan’ı transfer eden LNG Esports, Icon ile yollarını ayırarak LPL’in en üst düzey orta koridor oyuncularından Doinb’yi alarak ligde iddialı takımlardan biri haline geldi.

LNG Esports’un LPL 2022 Bahar Mevsimi kadrosu

  • Üst koridor: Ale / M1kuya
  • Ormancı: Tarzan
  • Orta koridor: Doinb
  • Alt koridor: Light / LP
  • Destek: Iwandy / Kedaya

” Doinb’nin LNG Esports’a 2022 yılı için orta koridor oyuncumuz olarak katıldığını duyurma zamanı. 2019 Dünya Şampiyonu olarak Doinb 3 kez normal sezon MVP ödülünü kazandı. Onun eşsiz oyun stili takıma kazanmak için çok yönlü stratejiler sunuyor.”

https://twitter.com/LNG_Esports/status/1469237459875627008

FunPlus Phoenix ile 2021 Dünya Şampiyonası’nda yılın hayal kırıklığına imza atan Doinb, turnuvadan sonra mental olarak takımından koptuğunu belli etmişti. En büyük üç favoriden biri olarak görülen FunPlus Phoenix’in her ne kadar LPL 2021 Yaz Mevsimi finalinde Edward Gaming’e mağlup olsa da Dünya Şampiyonası’nda daha iyi performans göstermesi bekleniyordu. Son derece kötü bir performansla A grubunu Damwon KIA ve Cloud9’nın arkasında üçüncü sırada bitiren FPX, yeniden yapılanma için düğmeye bastı.

LPL’de hem normal sezonda hem de mevsim finallerinde beklentileri aşarak Bölgesel Finaller’de Team WE’yi mağlup eden LNG Esports, 2021 Dünya Şampiyonası’na ön eleme aşamasından başlamıştı. Rahatça ana gruplara kalmayı başaran LNG ekibi GEN, MAD ve TL’e karşı mücadele ettiği D grubundan eşitlik bozma mücadelesini kaybetmesi sebebiyle çıkamamış, kendileri adına oldukça başarılı bir sezonu geride bırakmıştı. Tarzan etrafına oluşturulan kadronun zayıf noktalarından biri olan orta koridor Icon yerine ligin en değerli oyuncularından Doinb’yi transfer etmek takımı önümüzdeki sezon için daha da iddialı bir hale getirdi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor