Connect with us

Espor

Fnatic 2022 LEC Bahar Mevsimi kadrosunu açıkladı

Adam’ın ayrılmasıyla birlikte üst koridora Wunder transfer edildi

Fnatic 2022 LEC Bahar Mevsimi kadrosunu açıkladı

Son haftalarda takım içerisinde oyuncular arasında yaşanan bazı tartışmalardan dolayı gündemde olan Fnatic, önümüzdeki sezon LEC’de mücadele edecek beşlisini duyurdu. 2021 Dünya Şampiyonası’ndaki hayal kırıklığı performansın ardından Nisqy ve Adam ile yollarını ayıran Fnatic, G2 ekibinden Wunder ve son iki mevsimin şampiyonu MAD Lions kadrosundan Humanoid‘i transfer etti.

Bwipo‘nun eski rolüne geri dönmek istemesi ve Team Liquid’e transfer olmasıyla birlikte orman rolündeki boşluk geçtiğimiz iki seneyi Misfits Gaming bünyesinde geçiren Razork ile dolduruldu. Alt koridorda ise Upset-Hylissang ikilisini görevine devam edecek.

Fnatic’in LEC 2022 Bahar Mevsimi kadrosu

  • Üst koridor: Wunder
  • Orman: Razork
  • Orta koridor: Humanoid
  • Alt koridor: Upset
  • Destek: Hylissang

LEC 2021 Yaz Mevsimi’nde beklentileri bir hayli aşarak Adam-Nisqy ve Bwipo’lu kadrosuyla finale kadar yükselmeyi başaran Fnatic, 2021 Dünya Şampiyonası gruplarına doğrudan katılmıştı. Dünya Şampiyonası’nın başlamasından hemen önce Upset’in kişisel sebeplerden ötürü ülkesine dönmek zorunda kalması ve turnuvada oynayamaması sebebiyle Fnatic için işler çok daha zorlaştı. Oynadıkları 6 maçta yalnızca 1 galibiyet alabilen Fnatic, ilk kez Dünya Şampiyonası gruplarından çıkamadı.

Takımın üst koridor oyuncusu Adam, Upset‘in ayrılışı hakkında çeşitli iddialarda bulunmasının ardından cevap gecikmedi. Fnatic, yıldız oyuncu Upset’in yanında durarak çaylak oyuncu Adam ile yollarını ayırdı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor