Connect with us

LoL

LoL Güncellemeleri – Koşma animasyonları, 2018 Dereceli Sezonu’nun sonu ve ayarlamalar

League of Legends’ta değişiklik rüzgarları esmeye devam ediyor.

League of Legends’ta değişiklik rüzgarları esmeye devam ediyor. Oyunun resmi forumu üzerinden yapılan açıklamada 2018 Dereceli Sezonu’nun sonundan ve yeni ayarlamalardan bahsedildi. İşte o açıklama:

Güncellenmiş Koşma Animasyonları

Şu anda eski şampiyonlarımızdan bazılarının koşma animasyonlarını geliştirmek için bazı çalışmalar yürütüyoruz. Şimdilik kapsamlı Görsel ve Oynanış Yenilemelerine ihtiyaç duymayan ve yakın gelecekte de yenileme getirmeyeceğimiz şampiyonları hedef alıyoruz. Yürüme ve koşma animasyonlarına odaklanmamızın sebebi, bunların diğerler animasyonlardan çok daha sık görülmesi. Dolayısıyla tek bir animasyon geliştirmesiyle genel hissiyatı büyük ölçüde iyileştirebiliyoruz.

Yeni animasyonlarla şampiyonların kişiliklerini ve karakteristik özelliklerini daha da iyi yansıtmaya çalışacağız. Tabii burada şampiyonların simgeleşmiş hareketlerini koruyup onların üzerine eklemeler yapmaya odaklanıyoruz. Böylece oynadığınız şampiyonlar, bildiğiniz ve sevdiğiniz hareketlerini yitirmeyecek. Bazı durumlardaysa hem eski hem de yeni animasyonları farklı alanlarda kullanacağız. (Örn. eski animasyon normal koşma için kullanılırken, yenisi süratli koşma için kullanılacak veya yeni animasyon bir yetenek etkinken ya da çizme almadan önceki koşma için kullanılacak vb.)

Yeni koşma animasyonlarından bazılarını aşağıda bulabilirsiniz. Bunların üzerindeki çalışmalarımız sürüyor, yani fikirlerinizi bize bildirmenin tam zamanı! Bu animasyonların oyuna gelmesine daha çok var; fakat büyük ihtimalle yakında uzun bir süreliğine Açık Beta’ya gelecekler. Böylece onları kendiniz de deneyebileceksiniz.


Dereceli Sezonun Sonu

2018 Dereceli Sezonu sona erdi. Umarız hepiniz için keyifli geçmiştir! 2019’da dereceliye getireceğimiz yeniliklerden büyük ihtimalle haberiniz vardır. Kaçırdıysanız değişikliklerden bahsettiğimiz güncel videoların birkaçı burada:

Yeni aşamalar ve yerleştirmelere gelecek değişiklikler:

Ödüller ve dereceli mevsimler:

Dereceli hâlâ üzerinde çalıştığımız bir sistem. Bu konulardan ilk kez bahsettiğimiz nisan ayından beri birçok değişiklik yaptık ve yeni sistemin artık oyun sunucularına getirmeye hazır olduğunu düşünüyoruz. Yine de çalışmalarımız devam edecek. Lütfen olumlu ve olumsuz fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın. Böylece sistemi daha da geliştirmemizde bize yardımcı olabilirsiniz.


Düzenli denge ayarlamaları ve Sezon Öncesi Dönem

Sezon Öncesi Dönem’dekiler gibi büyük sistemsel değişiklikler getirdiğimizde, öncesinde dengeleme gerektiren bazı şampiyonların epey dengeli hale geldiğini; eskiden iyi durumda olan şampiyonlarınsa değişikliklere ihtiyaç duymaya başladığını görebiliyoruz. Dolayısıyla 8.23’te bu büyük değişiklikleri getirdiğimizde, şampiyonların güç seviyelerinin ne durumda olduğunu görene dek neredeyse bütün denge ayarlamalarını askıya alıyoruz. Sonuçları inceledikten sonra gereken düzenlemeleri yapacağız. Kısacası 8.23 dengeleme açısından hafif bir yama olacak.

1 Yorum

1 Comment

    Leave a Reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


    LoL