Connect with us

LoL

LoL’ün yeni oyun modu Taktik Savaşları nasıl oynanıyor?

League of Legends’ta yepyeni bir oyun modu geliyor!

LoL’ün yeni oyun modu Taktik Savaşları’nın tüm detayları oyunun resmi internet sitesi üzerinden sihirdarlarla buluştu. League of Legends‘ta yepyeni bir oyun modu geliyor!

Taktik Savaşları nasıl oynanıyor?

Her tur dükkanda altın harcayarak LoL şampiyonlarını takımınıza katıyorsunuz. Oyun boyunca aynı geçmişi ve sınıfı paylaşan şampiyonları seçerek özellik ilaveleri açıp takımınızı güçlendiriyorsunuz. Ayrıca aynı şampiyonun üç kopyasını birleştirerek onu süper biçimine yükseltebiliyor; üç süperi birleştirdiğinizdeyse şampiyonun ultra biçimine ulaşıyorsunuz.

Takımınız rakibin tahtasına gittiğinde (rakibiniz de sizin tahtanıza gelebilir) savaş başlıyor. Savaş sırasında şampiyonlarınız otomatik olarak hareket eder, saldırır ve büyü kullanır. Tıpkı LoL’de olduğu gibi şampiyonlarınızdan tam verim alabilmek için takım kompozisyonlarınızı doğru seçmeli ve onları doğru konumlandırmalısınız.

Her bir turun sonunda gelecek turlarda harcamak için altın kazanıyorsunuz. Ara sıra herkes özel bir etkinlik için toplanarak çeşitli güç düzeylerindeki tek bir şampiyon kadrosundan seçimler yapıyor. Oyuncuların seçim yapma sırası, mevcut sıralamalarının tersine göre belirleniyor. Böylece geriye düşen oyuncuların geri dönme şansı oluyor. Takım savaşlarını istikrarlı şekilde kazandığınızda can kaybetmekten kaçınıp rakiplerinize hasar verebiliyorsunuz. Ayakta kalan son oyuncuysanız oyunu kazanıyorsunuz. Bunu yaparken ara ara ifadelerinizi sıralamayı da unutmayın.

Test: Hangi şampiyonlar silah kullanmaz?

 

Taktik Savaşları’nı nasıl ve neden yapıyoruz?

Son zamanlarda LoL deneyimine derin ve özgün yenilikler getirecek, farklı oyun modlarını test ediyorduk. TS bu amaçla çıkaracağımız en yeni modumuz. Ayrıca farklı bir oyun türüne geçtiğimiz ilk mod. Strateji oyunlarını her zaman sevmişizdir ve son zamanlarda otomatik savaş türü çok ilgimizi çekti. Ofisteki Riotçular, son günlerde özellikle de Dota Auto Chess oynamaya çok uzun zaman ayırıyordu. Bu çok sevdiğimiz bir oyun ve LoL’de yeni bir mod oluştururken bize ilham kaynağı oldu.

Bu modu sizinle birlikte oluşturuyoruz. TS ilk olarak Açık Beta’ya gelecek. Yani çalışmalarımız bütün hataları giderene ve önemli noktaları çözene kadar bir süre daha devam edecek. Atacağımız her adımda deneyimlerinizi ve geribildirimlerinizi dinleyeceğiz. Bu yüzden lütfen fikirlerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Bizse geliştirici yazıları, güncellemeler ve yama notları aracılığıyla yenilikleri sık sık paylaşacağız.

Bu gerçekten de kapsamlı bir oyun modu olacak. Dolayısıyla onu havalı meta oyun özellikleriyle destekleyeceğiz. Dereceli de bunlara dahil. TS’nin dereceli modunu 9.14 Yaması civarlarında getirmeyi düşünüyoruz. O aşamaya geldiğimizde çoğu hatayı gidereceğimizi ve başlangıçtaki oyun dengesini sağlayacağımızı tahmin ediyoruz.

Test: Hangi şampiyonlar silah kullanmaz?

Minik Efsaneler burada

Taktik Savaşları’yla birlikte, LoL’e yepyeni bir kişiselleştirme seçeneği ekleyeceğiz: Karşınızda Minik Efsaneler. Bu ufak dostlar TS’deki suretiniz olacak. Dans edecek, ifadeler kullanacak, hareketler sergileyecek ve genel anlamda rakiplerinize hava atacaklar. İlk birkaç oyununuzdan sonra ilk ME’nizi açacaksınız.

Tek seferlik ücretsiz efsaneyi aldıktan sonra, diğer türleri 750 RP karşılığında Mağaza’dan alabileceksiniz. Başlangıçta altı tür olacak:

Eğer bu Minik Efsanelerden ilginizi çekmediyse merak etmeyin. Her yamada tıpkı kostümler gibi daha farklı çeşitlerini de getireceğiz. Ayrıca minik arkadaşınızın cidden göze çarpmasını istiyorsanız, nadir ME Yumurtalarını 490 RP karşılığında alabileceksiniz. Nadir yumurtalar aynı ME’lerin özel türlerini içerecek; fakat bir sürprizimiz var. Eğer Yumurta’dan sahip olduğunuz özel tür bir ME çıkarsa, onların yıldızlarına tıpkı TS’deki şampiyonlar gibi seviye atlatabileceksiniz. Bu sayede modelleri ve efektleri değişecek. Özel ME’ler üçüncü seviyeye ulaştığında gelecekte açacağınız Nadir Yumurtalardan çıkmayacak.

Ayrıca Minik Efsaneler, Sonsuz Uçurum’daki karşılaşmalarınıza katılacak ve mücadeleniz esnasında sizin için tezahürat yapacak.

Açık Beta’da Minik Efsanelerin delicesine ifade kullandığını göreceksiniz. Tabii özellik oyuna gelmeden önce onların tam olarak ne olduğundan ve nasıl çalıştığından kapsamlı şekilde bahsedeceğiz.

TS’yi 9.13 Yaması’yla birlikte sunuculara getirmeyi planlıyoruz.

Test: Bu bacaklar kime ait?

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL