Connect with us

Espor

LPL 2022 Bahar Mevsimi playoff mücadeleleri tekrardan ertelendi

Çin ligi LPL’de playoff aşaması 12 Nisan’da başlayacak

LPL 2022 Bahar Mevsimi playoff mücadeleleri tekrardan ertelendi

LPL 2022 Bahar Mevsimi COVID vakalarından darbe almaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Şangay şehrinde uygulanan karantina sebebiyle playoff serilerini erteleme kararı alan lig yönetimi, ikinci bir kararla final de dahil geriye kalan 6 seriyi yaklaşık bir hafta erteleme kararı aldı. 12 Nisan Cumartesi günü başlaması planlanan LPL 2022 Bahar Mevsimi playoff’larında büyük final için kesin bir tarih verilmedi.

LPL yönetimi tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

”Güncel COVID durumu sebebiyle oyuncuların, koçların ve takım çalışanlarının sağlığı ve güvenliğini koruma amacıyla playoff takvimini 12 Nisan ve sonrasına erteleme kararı aldık. Seriler uzaktan oynanacak. Büyük final tarihi ise ileriki günlerde duyurulacak. Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ediyoruz. Umarız herkes güvende ve sağlıklı kalır.”

Açıklanan yeni takvime göre finale kadar olan beş seri 12-20 Nisan tarihleri arasında oynanacak. Ligin son aylarında performansını beklenmedik bir şekilde arttıran Top Esports, Bilibili Gaming ve LNG Esports’u saf dışı bıraktıktan sonra normal sezonu lider tamamlayan Victory Five‘ın rakibi oldu. Son şampiyon Edward Gaming ise kupaya henüz ikinci turdan veda etti. Kalan dört takımın bir kez kaybetme lüksü bulunuyor. Kaybedenler grubuna düştükten sonra bir seri kazanmaları halinde dört takım da adını büyük finale yazdırabilir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor