Connect with us

Espor

LPL 2022 Yaz Mevsimi bilgilerini sızdıran Doinb para cezasına çarptırıldı!

LPL 2022 Yaz Mevsimi başlangıç tarihini sızdıran oyuncu, para cezası aldı!

LPL 2022 Yaz Mevsimi bilgilerini sızdıran Doinb para cezasına çarptırıldı!

Geçtiğimiz günlerde Playerbros ekibinden Berat Özkan, LPL 2022 Yaz Mevsimi fikstürünün açıklandığını sizlere aktarmıştı. 9 Haziran Perşembe günü ortaya çıkan son haberlere göre ise ligde mücadele edecek olan LNG Esports takımının oyuncularından Kim “Doinb” Tae-sang, lige dair bilgileri sızdırdığı için para cezasına çarptırıldı.

Dot Esports’tan Eva Martinello’nun haberine göre 25 yaşındaki orta koridor oyuncusu, LPL 2022 Yaz Mevsimi başlangıç tarihini sızdırdığı için 50 bin Çin Yuanı (yaklaşık 7500 dolar) para cezasına çarptırıldı.

Martinello tarafından aktarılan bilgilere göre Doinb, geçtiğimiz günlerde açtığı canlı yayında aldığı son para cezasının haricinde geçtiğimiz döneme dair de bilgiler paylaştı. HUPU Esports tarafından yapılan bir çeviriye göre geçtiğimiz ay da 60 bin Çin Yuanı (yaklaşık 9 bin dolar) ceza aldığını söyleyen oyuncu, 2019’dan bu yana bilgi sızdırma olayları nedeniyle LPL’e yüz binlerce Çin Yuanı ödediğini belirtti.

LPL 2022 Yaz Mevsimi 10 Haziran Cuma günü başlıyor

Çin’in yerel League of Legends ligi olan LPL’in 2022 yılı Yaz Mevsimi mücadeleleri 10 Haziran Cuma günü Türkiye saati ile 11:45’te IG ile Weibo Gaming arasındaki karşılaşma ile start alacak.


İlginizi Çekebilir:

LPL 2022 Yaz Mevsimi fikstürü açıklandı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor