Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

MAD Lions’ta şaşırtan değişim! Kaptan HUNDEN yedeğe çekildi!

Danimarkalılar takım içerisinde şaşırtıcı hamleler yapıyor! İşte olayın iç yüzü!

MAD Lions'ta Kaptan HUNDEN yedeğe çekildi!

Danimarka’nın yükselişte olan ve son zamanlarda adından oldukça söz ettiren ekibi MAD Lions, CS:GO dünyasını şaşırtacak takım içi değişiklikler yapıyor. Yapılan duyuru ile takımın bel kemiği olan kaptan Nicolai “HUNDEN” Petersen’in yedeğe çekildiği duyuruldu.

28 yaşındaki tecrübeli oyun içi lideri, takımın bu yükselişinin arkasında olan yegane isim olarak biliniyor. Böyle bir değişim kimse tarafından beklenmiyor iken, HUNDEN’in yedeğe çekilmesinin Europe Minor kapalı elemesinden iki gün önce gerçekleşmesi de ayrı bir soru işareti olarak kafalarda yer ediniyor.

Geçtiğimiz hafta IEM Katowice 2020‘de mücadele eden fakat elle tutulur bir sonuç alamayan Danimarkalı ekip, DreamHack Open Sevilla 2019‘da başlayan yükselişini ICE Challenge 2020‘de oynadığı yari final ile devam ettirmişti. 2020’nin ilk turnuvası ICE Challenge 2020’de de yarı final gören ve burada Özgür “woxic” Eker’li mousesports’a 2-1 ile mağlup olan ekip, DreamHack Open Leipzig 2020‘de de yine yarı final görmüş ve yeni yıla damga vuracağının sinyallerini vermişti.

Tüm bu gelişim sürecinin ardından bu başarıda en büyük pay sahibi olan HUNDEN, organizasyon ile iç meseleleri nedeniyle acil olarak yedeğe çekildi. Meselenin arkasında yatan sebep ise tecrübeli ismin Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile anlaşıldı.


Açıklamasında ayrıntıları tam olarak vermeyen isim, organizasyonda yönetim pozisyonunda yer alacağına dair görüşmelerde bulunduğunu dile getirdi. Yani HUNDEN’in yedeğe çekilmesi, oyuncunun organizasyon ile ilişkilerinin kesildiğine değil daha da yakınlaştığına işaret ediyor.

Oklar AcilioN’u gösteriyor!

Tecrübeli oyun içi liderinin yerini ise FLASHPOINT  ve Europe Minor kapalı elemeleri öncesi doldurmak isteyen MADLions, dbltap.com‘un iddiasına göre Copenhagen Flames’in eski oyun içi lideri Asger “AcilioN” Larsen ile görüşme halinde. Takımında yedekte yer alan ve daha önce Heroic forması altında izleme şansı bulduğumuz oyuncunun MAD Lions kadrosuna dahil olması durumunda Danimarkalıların kadrosu şu şekli alacak:

Denmark Lucas “Bubzkji” Andersen
Denmark Frederik “acoR” Gyldstrand
Denmark Rasmus “sjuush” Beck
Denmark Fredrik “roeJ” Jørgensen
Denmark Asger “AcilioN” Larsen

Brazil Luis “peacemaker” Tadeu (koç)

Denmark Nicolai “HUNDEN” Petersen (yedek)

Leipzig’de dev final bugün!

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter-Strike Global Offensive