Connect with us

Oyun

Microsoft, Activison Blizzard’ı satın aldı!

Microsoft, yaklaşık 70 milyar dolar karşılığında Activision Blizzard’ı satın aldı

Microsoft, Activison Blizzard'ı satın aldı!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin başında gelen Microsoft, adı son günlerde cinsel taciz suçlamaları ile alınan Activision Blizzard’ı 68.7 milyar dolar karşılığında satın aldı. Oyun endüstrisi tarihinin açık ara en büyük satın alımını gerçekleştiren Microsoft, Call of Duty, Warcraft, Overwatch, Crash Bandicoot, Guitar Hero, Diablo, Tony Hawk’s Pro Skater ve birçok oyunun yapımcısı Activision Blizzard’ı bünyesine kattı.

Diablo, Starcraft, Call of Duty ve daha fazlası artık Xbox bünyesinde!

Oyun dünyasının en köklü ve popüler şirketlerinden Activision Blizzard, artık Xbox markası altında faaliyetlerine devam edecek. Diablo ve Call of Duty gibi sevilen serilerin yanı sıra Hearthstone, Starcraft gibi yapımlar da Xbox’a özel olarak getirilecek. Microsoft’un yaptığı anlaşma içerisinde Beenox, Demonware, High Moon Studios, Raven Software, Sledgehammer Games ve Treyarch dahil 30 farklı oyun stüdyosunun satın alımı da bulunuyor. Bunun yanı sıra Activison Blizzard’ın CEO’su Boby Kotick görevine devam ediyor olacak.

Microsoft’un açıklaması şu şekilde:

‘Ekip olarak oyun oynama sevincini gezegendeki herkese yayma görevindeyiz. Hepimiz oyun oynamanın dünya çapındaki en canlı ve dinamik eğlence biçimi olduğunu biliyoruz. Oyunların mümkün kıldığı sosyal bağlantı ve arkadaşlığın gücünü deneyimledik.  Bu misyonu sürdürürken, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın aldığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Xbox Game Pass ve PC Game Pass içinde, hem yeni yapımlar hem de Activision Blizzard’ın inanılmaz kataloğundan oyunlar olmak üzere, mümkün olduğunca çok Activision Blizzard oyununu sizlere sunacağız.”

Microsoft dünyanın en büyük 3. oyun şirketi oldu!

Microsoft, yaptığı tarihi hamle ile Tencent ve Sony’den sonra dünyadaki en büyük 3. oyun şirketi haline geldi. 90’lı yıllardan bu yana oyun piyasasına yön veren birçok popüler franchise’ı Xbox markasına katan Microsoft, gözünü en tepeye dikti.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun