Connect with us

Espor

Millennium Agency Esports, 3 kadrosu ile yollarını ayırdı!

Millennium Agency Esports’da hem yönetiminde hem de 3 kadro ile yollar ayrıldı.

Millennium Agency Esports, 3 kadrosu ile yollarını ayırdı!

Özellikle CS:GO tarafındaki adımları ile gündemimize gelen Millennium Agency Esports, bünyesinde yaşadığı oldukça büyük ayrılığı 16 Mayıs Pazartesi gününün öğle saatlerinde resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalar ile birlikte duyuruldu.

Takımın yayınladığı resmi açıklamada belirtilene göre Millennium Agency Esports, VALORANT, VALORANT Queens ve CS:GO Ladies kadroları ile birlikte koçları ile de yollarını ayırma kararı aldı. Ayrıca takım VALORANT alanındaki faaliyetlerine ara verirken, CS:GO kadın arenasından ise çekildi. Bu duyurunun ardından aktif olarak takımın sadece CS:GO kadrosu kaldı.

VALORANT ve CS:GO gibi oyunlarda yaşanan ayrılıkların haricinde takımın yönetiminde de bir ayrılık yaşandı. Açıklamada belirtilene göre Millennium Agency Esports Kurucu Ortağı Fatih “fat32.dll” Yusuf Aygar, gerçekleştirilen görüşmelerin ardından ayrılma kararı aldı.

Millennium Agency Esports yönetimi ayrılıklar hakkında konuştu

Yaşanan ayrılıkların takım taraftarları ve espor severler ile paylaşılmasının ardından takımın yönetimindeki isimlerden açıklamalar gecikmedi. Takımı ile yolları ayrılan Fatih “fat32.dll” Yusuf Aygar Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda bu ayrılık ile düşüncelerini “Yönetim ile aldığımız ortak kararlar doğrultusunda Millennium Agency’de bulunan görevimden ayrılmış bulunuyorum. Güzel zamanlar geçirdik, emeği geçen herkese teşekkürler.” sözleri ile paylaştı.

Takımın bir diğer ortağı olan Toprak Kızılırmak Pirci ise çok üzgün olduğunu dile getirerek başladığı açıklamasını “Bir takım sorunların ardından domino etkisi ile organizasyonumuz içinde yaşanan sorunlar bir bir etkilendi. Bu sorunların başında sponsor desteğinin olmaması gelmekteydi.” sözleri ile devam ettirdi.

Pirci, açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Kurucu ortağım Fatih Bey’de bu durumdan yakındığı için böyle bir gelişme oluştu. Onun haricinde oyuncularımızı memnun edemediğimiz ortadadır. 1 yılı aşkın bu takım için ortağım Fatih bey ile birlikte her şeyimizi bu organizasyonumuz için harcadık. Geri dönüşü maddiyat anlamında maalesef olmadı. Maneviyat anlamında bir çok arkadaş kazandık. Bir çok kulüp ile dostane yaklaşımlar gerçekleştirdik. Şimdi benim şuan ki aksiyonum bir geminin kaptanı gibi sonuna kadar devam etmem olacaktır. Evet duygusal olarak yoruldum. Fakat ben bu yola başarılı olmak için başladım. Tüm eski ve mevcutta ki aktif oyuncularımıza bu zamana kadar gelmemize yardımcı oldukları için minnettarım. Güzel günler görmek dileği ile.”

Takımın Genel Menajeri Kadir Sivri ise Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada duygu ve düşüncelerini “Bazen sadece bazı şeyleri hissedersin. Açıklamak ve kelimelere dökmek zor. Talihsiz olaylar ve devamında gelen farklı durumlardan dolayı VALORANT takımlarımız ve CS:GO kadın takımımızla yolları ayırmak zorunda kaldık. CS:GO main takımımız ise devam edecek. Güzel yarınlara.” şeklinde ifade etti.


İlginizi Çekebilir:

VRL 2022 Türkiye: Birlik 2. Split 2. Hafta mücadelesi başlıyor

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor