Connect with us

Güncel

Minecraft videoları ile tanınan Bashurverse Covid-19 yüzünden hayatını kaybetti

Ünlü yayıncı takipçilerini aşı olmaları konusunda uyarmıştı.

Minecraft videoları ile tanınan Bashurverse Covid-19 yüzünden hayatını kaybetti

İnternet dünyasında daha çok Toasty ve Bashurverse isimleri ile çektiği Minecraft videoları ile tanınan 36 yaşındaki YouTuber ve Twitch yayıncısı Brandon Dylan Ashur, geçtiğimiz günlerde Covid-19 yüzünden hayatını kaybetti.

Korona virüse yakalandığı süreci paylaşan ve takipçilerini aşı olma konusunda teşvik eden sevilen ismin ölüm haberini kız kardeşi Anesa Ashur Pazartesi günü Facebook aracılığıyla duyurdu.

12 Ağustos günü hastalığı ile ilgili Tweet’ler atmaya başlayan Bashurverse, ilk Tweet’inde hastalığı babasının bulaştırdığı ve kendisinin hastanede olduğunu dile getirmişti.

Birkaç gün sonra ise attığı Tweet’lerde durumunun ağırlaştığını duyuran Ashur, hastaneye kaldırıldığını ve hem Covid-19 hem de zatürre olduğunu ayrıca yoğun bakımda olduğunu paylaşmıştı.

PC Gamer’dan Rich Stanton’ın haberine göre ise sevilen ismin kız kardeşi Facebook üzerinden yayınladığı mesajda şu sözlere yer verdi:

“36 yılda bu kadar çok zorlukla karşılaştın, seni bir pandemiye kaptıracağımızı asla düşünmezdim. Tanıdığım en güçlü insanlardan birisin ve ne olursa olsun üstesinden geldin. İnternettekiler ne derse desin, insanlar ne düşünürse düşünsün. Ne kadar harika bir ruh olduğunu kanıtladın. Seni seviyorum. Kardeşim covid ile savaştı ve ne yazık ki savaşı kaybetti. Yayın yoluyla çok sayıda insanı etkiledi. YouTube’daki 1,5 milyon, Twitch’teki sonsuz yayıncılar.”


İlginizi Çekebilir:

Call of Duty Prime Gaming ödüllerini üç yeni paket ile güncelledi!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel