Connect with us

Espor

MSI 2022 Güney Kore’de düzenlenebilir

MSI turnuvası ilk kez Güney Kore’de düzenlenebilir

MSI 2022 Güney Kore'de düzenlenebilir

Espor muhabiri Kenzi’nin NAVER Sports adlı sitede yayınladığı makalede belirttiğine göre Riot Games, MSI 2022 turnuvasını Güney Kore’nin Busan şehrinde düzenlemeyi planlıyor. İddiaların doğrulanması durumunda Güney Kore ilk kez MSI turnuvasına ev sahipliği yapacak. Daha önce Amerika, Çin, Rusya, Fransa, Tayvan ve İzlanda’da gerçekleştirilen Sezon Ortası Turnuvası bu yıl Busan Exhibition and Convention Center (BEXCO)‘da düzenlenebilir.

Daha önce Riot Games’e dair çıkan dedikoduların birçoğunun aynen gerçekleştiğini görmüştük. Son olarak VCT: Masters turnuvasının yeniden İzlanda’da düzenleneceğine dair söylentiler çıkmış ve Riot Games aradan çok süre geçmeden VCT Masters: Reykjavik turnuvasını duyurmuştu. Geçtiğimiz senenin MSI ve Dünya Şampiyonası’nı da İzlanda’da düzenleyen Riot Games bu sefer Asya’daki kitlesini memnun etmek istiyor.

MSI 2022 Mayıs ayında düzenlenebilir

Henüz Riot Games tarafından net bir tarih verilemese de, Kenzi’nin belirttiğine göre MSI 2022 turnuvası Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilebilir. BEXCO yakınındaki otellerin birçoğunun MSI 2022’de mücadele edecek takımlara konaklama hizmeti vermeye hazır oldukları belirtildi. Öte yandan turnuvaya izleyici alınıp alınmayacağı merak konusu.

MSI turnuvası tüm bölgesel liglerin bahar mevsimi ve yaz mevsimi dönemleri arasında düzenleniyor. LEC, LCS, LPL, LCK, TCL, LJL gibi dünyanın tüm profesyonel liglerinden yalnızca şampiyon takımların katıldığı MSI turnuvasını geçtiğimiz sene Çin ligi LPL’in şampiyonu Royal Never Give Up kazanmıştı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor