Connect with us

Espor

LCL 2022 Bahar Mevsimi Ukrayna’nın işgali nedeniyle iptal edildi

CIS bölgesi MSI 2022’ye takım gönderemeyecek

LCL 2022 Bahar Mevsimi Ukrayna'nın işgali nedeniyle iptal edildi

LCL’in turnuva direktörü olarak görev yapan GIG.ME tarafından yapılan açıklamaya göre LCL 2022 Bahar Mevsimi Rusya’nın devam eden Ukrayna işgali sebebiyle iptal edildi. Riot Games’in Rusya’daki yönetim kademeleriyle de yapılan görüşmeler sonucu LCL liginin sonlandırılmasına karar verildi. Bu sebeple Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) bölgesi MSI 2022 turnuvasına takım gönderemeyecek.

12 Şubat tarihinde başlayan lig Ukrayna’da yaşanan durumlar nedeniyle ancak 20 Şubat’a kadar devam edebilmişti. 7 yıldır League of Legends profesyonel sahnesinde yer edinen CIS bölgesi bu yıl uluslararası turnuvalara katılmakta zorluk yaşıyor. Hem Riot Games’in diğer turnuvaları (VCT 2022: Stage 1 Challengers ve diğerleri) hem de ESL ve Apex Legends Pro League gibi diğer büyük turnuvalarda Rus takımlarına uygulanan yaptırımlar gündem olmuştu.

GIG.ME tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

”Lisans sahibiyle görüştükten sonra, LCL 2022 Bahar Mevsimi’ni iptal etme konusunda zor bir karar aldık. Bölge için bu zor zamanlarda ligi devam ettirmeyi imkansız buluyoruz. Ne yazık ki, bu kararın bir sonucu olarak, BDT bu yıl Sezon Ortası Turnuvası’nı kaçıracak. Fırsat ortaya çıkar çıkmaz, CIS Continental League’in yaz sezonunun formatı hakkında bilgileri hemen paylaşacağız.”

Unicorns of Love, One Breath Gaming, Team Spirit, Black Star Gaming gibi takımların mücadele ettiği LCL 2022‘de yaz mevsiminin düzenlenip düzenlenmeyeceği henüz belli değil. MSI 2022’yi kaçırmalarının yanı sıra eğer işgal sebebiyle yaz mevsimi de düzenlenemezse CIS bölgesi 2022 Dünya Şampiyonası’na da takım gönderemeyebilir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor