Connect with us

LoL

NA LCS‘de playoff karşılaşmalarının detayları ve zamanı belli oldu

NA LCS’de playoff heyecanına az kaldı. Playoff aşamasının detayları karşınızda!

NA LCS‘de dokuz hafta süren lig maratonu sona erdi. Franchising sisteminin gelmesiyle birlikte sezon öncesi birçok yıldız oyuncunun transfer edildiği NA LCS‘de lig boyunca kıyasıya rekabet yaşandı. 9 haftalık bu heyecanlı maratonun sonunda ise lig sıralaması şu şekilde oldu:

 1. 100 Thieves
 2. Echo Fox
 3. TSM
 4. Team Liquid
 5. Cloud9
 6. Clutch Gaming
 7. Counter Logic Gaming
 8. FlyQuest
 9. OpTic Gaming
 10. Golden Guardians

NA LCS Playoff karşılaşmalarının tarihleri belli oldu.

9 hafta süren ve 1 maç formatında gerçekleştirilen ligde takımların kaderini belirleyecek olan playoff zamanı geldi. 5 maç formatından gerçekleştirilecek olan playoff aşamalarında ligin birinci ve ikinci sırasında yer alan 100 Thieves ve Echo Fox takımları playoff aşamasına yarı finalden başlayacak. Ligin ilk iki ekibi yarı finalden başlarken ligin son dört ekibi olan Counter Logic Gaming, FlyQuest, OpTic Gaming ve Golden Guardians playoff aşamasında yer alamayacak.

Playoff aşamasında çeyrek final sahnesinde izleyeceğimiz takımlar ve karşılaşmalar ise şu şekilde olacak. Ligi üçüncü bitiren TSM ile ligin altıncı takımı Clutch Gaming eşleşirken diğer bir eşleşme de ligin dördüncüsü Team Liquid ve ligin beşincisi Cloud9 arasında gerçekleşecek.

Playoff aşamasında gerçekleşecek maçların tarihleri ise şu şekilde:

 • ÇEYREK FİNAL: Team Liquid vs. Cloud9 – 24 Mart
 • ÇEYREK FİNAL: TSM vs. Clutch Gaming – 25 Mart
 • YARI FİNAL: 100 Thieves vs. (Çeyrek Final Karşılaşmalarında Belli Olacak) – 31 Mart
 • YARI FİNAL: Echo Fox vs. (Çeyrek Final Karşılaşmalarında Belli Olacak) – 1 Nisan

NA LCS finali 8 Nisan‘da oynanacak.

2 hafta sürecek olan playoff aşamasının ardından yapılacak olan NA LCS finali ise 8 Nisan‘da oynanacak. Büyük finalin oynanacağı yer ise bu sefer Miami oluyor. Final Miami‘de yer alan ve aynı zamanda tiyatro, konser, sahne şovları gibi gösterilere ev sahipliği yapan Fillmore Miami Beach‘de yapılacak. Fillmore Miami Beach birçok konuda iyi bir alan olmayı başarsa da bundan önceki ki turnuvaların yapıldığı alanlar kadar büyük bir seyirci kapasitesine sahip değil.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL