Connect with us

Espor

Naru: “AURORA bana hırsımı geri kazandırdı”

aurora naru

AURORA‘nın orta koridor oyuncusu Koray “Naru” Bıçak, League of Legends Türkiye’nin resmi espor portalı LoLespor’a önemli açıklamalarda bulundu. Tunç “Misting” Demirçelik‘in sorularını yanıtlayan oyuncu birçok karşılaşma ve rakipleri hakkında düşüncelerini paylaştı.

SuperMassive dönemleriyle AURORA dönemi arasında da kıyaslama yapan orta koridor oyuncusu, AURORA’da hırsını yeniden kazandığını belirtti. Bunun yanı sıra orta koridorda Cepted’a karşı oynamaktan zevk aldığı belirten oyuncu, Cepted’ın övgü dolu yorumunu da paylaştı.

LoLespor’da yayınlanan röportaj metni:

Tunç “Misting” Demirçelik: BAUSuperMassive galibiyetinize geçmeden önce Team AURORA’nın genel performansını sormak istiyorum. Bu haftaya kadar inişli çıkışlı bir performans sergiliyordunuz. Belli ki takımda oturmayan şeyler vardı. Ne tür sıkıntılar yaşıyordunuz?

Koray “Naru” Bıçak: Takımımızda takım olarak her şey yolunda olsa da, bireysel sıkıntılarımız vardı. Bireysel hatalar yüzünden kaybettiğimiz oyunlar oluyordu. Biz de elimizden geldiğince bunu düzeltmeye uğraştık. Bu da bu haftaya yansıdı zaten. BAUSuperMassive ve 1907 Fenerbahçe gibi iki büyük rakibi yendik. Çok da büyük eksikliğimiz yoktu, bireysel sıkıntılarımızı kapatmaya yönelince de gerçek gücümüzü gösterdik. Yolun geri kalanının da bu şekilde geçmesi için elimizden geleni yapacağız.

Misting: Team AURORA olarak birlikte ilk defa oynayan bir 5’liden oluşuyorsunuz. Ev ortamınız nasıl?

Naru: Evde hepimiz çok iyi anlaşıyoruz. Ev ortamımız çok iyi. Bu kadar iyi olmasının en büyük sebebi de, bütün oyuncularımızın özeleştirisini yapabiliyor ve kötü oynadığı zaman bunu açıkça kabul edebiliyor olması. Bu yüzden takım içinde hiç sıkıntı çıkmıyor. Bu bir takım için çok değerli bir şey. Hepimiz hem iyi birer arkadaş, hem iyi takım arkadaşları hem de iyi iş arkadaşı olabiliyoruz. Takım atmosferimiz olabilecek en iyi noktada.

Naruv2

Misting: BAUSuperMassive sizin maçınızdan önce 19-0’dı. Bu tarz bir takıma karşı nasıl hazırlanır bir takım? Maçtan önce çekinceler oluyor mu?

Naru: BAUSuperMassive maçına “Oo 19-0” diye korkarak değil, “19-0, zaten kaybedecek bir şeyimiz yok, o yüzden rahat olmalıyız” düşüncesiyle çıktık. Bu sayede de çok rahat ve çok özgüvenli oynadık. Çok çekişmeli bir maç oldu, iki tarafa da gitti geldi. Bizim de onların da hataları oldu. Rahat olduğumuz için kazanmayı bildik.

Misting: Aklında kaldığı kadarıyla maçı bize anlatabilir misin?

Naru: Maçta oyun başında çok hamle olmadı. Erken oyunda biraz öne geçtiler. Biz onların açıklarını kovalamak zorunda kaldık. Takım savaşlarında daha üstün olduğumuzu düşünüyorduk ve 5v5’leri kovaladık. Oyun planımızdan sapmayınca, yavaş yavaş öne geçmeye başladık. Üstünlüğümüzü görünce de daha proaktif oynamaya başladık ve sonucunda da galip geldik.

Misting: Bireysel oyunun hakkında yorumların neler?

Naru: Bireysel çok hata yapabiliyorum aslında. Bunu bana değil de rakiplerime sorduğunuz zaman daha doğru cevaplar alabilirsiniz.

Misting: Şampiyonluk Ligi’nin kalitesi bu mevsim çok arttı. Hem genel olarak hem de orta koridor oyuncuları açısından nasıl değerlendiriyorsun rakiplerini?

Naru: Karşısında oynamaktan en çok zevk aldığım oyuncu Cepted. Bir maç sonrasında onunla da konuşmuştuk. “Benim için orta koridorda en iyi rakibim sensin.” demişti bana. Benim için de öyle. Cepted’a karşı oynamak çok keyifli. Onun dışında ligin seviyesi çok arttı. Herkes bütün eşleşmeleri çok iyi biliyor. O yüzden genelde eşit gidiyor koridorlar. Her şey, takım savaşlarının sonunda belli oluyor. Takım savaşlarında kim takımını daha iyi yönetirse, o ön plana çıkıyor. Bireysel oyununuzla değil, takıma kattıklarınızla çok iyi oyuncu oluyorsunuz artık.

Misting: SUP Naru ve AUR Naru arasında ne farklar var?

Naru: SUP Naru’da kaybedilmiş bir hırs vardı, AUR Naru bunu geri kazandı.

Naruv3

Misting: Geçen mevsimde, BAUSuperMassive’le birlikte daha az ölüyordun ama skor katkın ve takımdaki hasarın daha azdı. Team AURORA ile daha fazla ölüyorsun ama bu sefer takıma kattıkların daha fazla. Ne değişti?

Naru: Bu seneki amacım, yerimde durup takımımın bir şey yapmasını beklemek yerine daha proaktif oynayıp takımımdan destek beklemek. Geçen seneyle aradaki fark bu.

Misting: Son olarak; Naru KMF’de nerede olacak? Sahnede mi, evinde mi?

Naru: Gaming house’ta takım toplantılarında arkadaşlarıma şu ana kadar bütün finallerde oynadığımı, hedefimin bu sene de aynısının olmasını istediğimi ve bu hedefimde bana yardımcı olmaları gerektiğini sürekli söylüyorum. Onlar da beni destekliyor. Her mevsim olduğu gibi bu mevsim de en büyük hedefim finalde, sahnede olmak.

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor