Connect with us

Güncel

Neymar Twitch’ten banlandı!

Yasaklamanın sebebi henüz açıklanmadı.

Neymar Twitch'ten

Ünlü futbolcu Neymar Twitch’ten henüz resmi olarak açıklanmayan bir sebepten ötürü banlandı. Konu hakkında farklı görüşler var.

Paris Saint-Germain forması giyen ünlü futbolcu Neymar’ın arasının video oyunları ile de iyi olduğu bilinen bir gerçek. Brezilya milli takımı için de forma giyen Neymar 18 Ekim tarihinde gerçekleştirdiği bir Twitch canlı yayını esnasında milli takım arkadaşı olan Richardson‘un numarasını  yanlışlıkla ekranda göstermişti. O tarihte bir yasakla karşı karşıya kalmamış olsa da bu görüntüyü içeren klip Neymar’ın hesabından silinmemişti.


Ünlü futbolcunun banlanması hakkındaki bir diğer görüş ise Digital Millennium Copyright Act (DMCA) olarak bilinen telif hakkı yasası. Bu yasa gereğince yayın esnasında kullanılan bazı parçalar telif hakkı ihlallerine neden olabiliyor. Bu da çoğu zaman banlanmaları beraberinde getiriyor. Neymar’ın Twitch üzerinden banlanması hakkında ana görüşler şimdilik bunlar olsa da asıl sebebi yapılacak açıklamalar ile öğreneceğiz.


Playerbros: Espor Haberleri ve Video İçerikleri

5 yaşından beri oyun oynuyor, bunun son birkaç senesinde de oynadığım oyunlar hakkında yazıyorum. Yarı zamanlı öğrenci, tam zamanlı sıradan insan.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel