Connect with us

VALORANT

Ninjas in Pyjamas VALORANT Masters Reykjavik Turnuvasına veda etti

Ninjas in Pyjamas VALORANT Masters Reykjavik Playoff aşamasına yükselemedi

ninjas in pyjamas valorant

VALORANT Masters Reykjavik turnuvasında grup aşamaları tamamlandı. Playoff aşamasına katılacak 8 takım arasında Ninjas in Pyjamas yer alamadı ve turnuvaya veda etti. Eleme mücadelesinde ZETA DIVISON, rakibi Ninjas in Pyjamas’ı mağlup ederek Playofflar’a adını yazdırmayı başardı.

10 Nisan 2022 itibariyle başlayan ve 13 Nisan gecesi sonlanan grup aşaması tamamlandı. Grup aşamasını başarıyla tamamlayan 8 takım Playoff aşamasında 25 Nisan 2022’ye kadar büyük ve zorlu bir mücadele verecek. Grup aşamasının son gününde kaybedenler karşılaşmasında Ninjas in Pyjamas ve ZETA DIVISION karşılaştı.

Ninjas in Pyjamas, grup aşamasının ilk günü FNATIC’i yenerek rakibini kaybedenler aşamasına düşürmeyi başarmıştı. Ardından DRX takımına 2-0 kaybeden takım, son şansını ZETA DIVISION ile denedi ve karşılaşma sonucu kaybederek turnuvaya veda etmek zorunda kaldı. İşte 2-1 ZETA DIVISION takımının galip geldiği karşılaşmanın özeti:

Ninjas in Pyjamas – ZETA DIVISION (1-2)

Karşılaşmanın ilk haritası ZETA tarafından seçilen Split oldu. NIP ekibi ilk yarıyı 7-5  önde kapattı. ZETA ekibi ikinci yarıda sadece 1 raunt kazanabildi ve NIP 13-6 haritayı kapattı. İkinci harita NIP tarafından seçilen Icebox oldu. ZETA ekibi ilk yarıyı domine etti ve 8-4 önde kapattı. NIP ikinci yarıda ilk yarıya göre daha iyi performans gösterse de haritayı kazanmak için aldığı rauntlar yetmedi. ZETA ekibi 13-10 haritayı kazandı.

Karşılaşmanın belirleyici haritası ise Fracture oldu. NIP, ilk yarıyı 7-5 önde kapatsa da ikinci yarıdaki çekişmeyle birlikte oyun 12-12 oldu ve uzatmaya gidildi. Uzatmalarda ZETA rakibini 2 raunt üst üste kazanarak 14-12 yenmeyi başardı. ZETA DIVISION ekibi Playofflar’a katılma hakkı kazanırken; NIP ekibi turnuvaya veda etti.

Masters Reykjavik Playoff aşaması 14 Nisan 2022 itibariyle başlayıp 25 Nisan 2022’ye kadar devam edecek. Turnuvanın güncel haberlerini sitemizden takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT