Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Onlar en çok kazananlar listesinde zirvede, CS: GO’da en çok kazanan 10 takım

CS: GO’nun en çok kazanan ilk 10 takımına bakmaya ne dersiniz? Esporun popüler oyunlarından CS: GO’nun en çok kazananlar listesini sizin için derledik.

CS: GO esporun en eski ve popüler oyunlarından biri. 2000’li yıllarda kafe turnuvalarından, günümüzde dev stadyumlarda yapılan turnuvalara kadar gelişen esporun doğal olarak ödülleri de değişti. Eskiden takımlar ekipman ödülleri veya çok düşük miktarda paralar için yarışırken, şimdi 1 milyon dolara kadar uzanan ödül havuzları için mücadele ediyorlar. Peki E-Sports Earnings sitesinin verilerine göre CS: GO’nun çıktığı 2012 yılından günümüze kadar en çok kazanan takımlar hangileri? Cevabımı bu listemizde.

İlk olarak listenin sonundan başlayalım. Listenin 10. sırasında yer alan takım Kuzey Amerika temsilcisi Team Liquid. Bugüne kadar 87 büyük turnuvada mücadele eden ekip, çok önde olduğu maçlarda bile bir türlü sonuca gidememesiyle biliniyor. Katıldıkları turnuvalarda birçok kez final oynayan ekip, şampiyonluk yolunda maalesef pek de başarılı değil. Oldukça güçlü bir kadrosu olan Team Liquid katıldığı turnuvalardan bugüne kadar tam 1 milyon 8 yüz bin dolar ödül kazandı. Listemizin son sırasına göre kazancı biraz yüksekten açmadık mı?

Şu an oldukça kötü durumda olan ve hatta dibe vurdu diyebileceğimiz Fransa temsilcisi Team EnVyUs listenin 9. sırasında yer alıyor. Ekip her ne kadar şu sıralar pek başarılı olamasa da, tarihi şampiyonluklarla ve başarılarla dolu. CS: GO’nun en eski takımları arasında yer alan ekip, bugüne kadar 99 turnuvada başarılı sonuçlar aldı. Kazandıkları para ise 2 milyon 2 yüz bin dolar.

Sıradaki takım da sizi şaşırtabilir. Her ne kadar çok popüler bir takım olsa da listenin 8. sırasında yer alan ekip bir diğer Kuzey Amerika temsilcisi Cloud9. Herkesin imkansız dediği bir anda Major turnuvası kazanan ve EU>NA sözünü bitiren ekip, son zamanlarda kadro sıkıntısı nedeniyle sorunlar yaşıyor. Major turnuvasından sonra takımın en önemli iki ismi Tarık ve Stewie2k ile yolları ayıran Cloud9, daha sonrasında transfer ettiği oyunculardan da pek fazla verim alamadı. Bugüne kadar 132 turnuvaya katılan Kuzey Amerika temsilcisi toplamda tam tamına 2 milyon 220 bin milyon dolar ödül kazandı.

Onlar efsaneler, onlar Counter-Strike tarihinin en popüler oyuncuları… Kimlerden bahsettiğimizi anlamışsınızdır. GeT_RiGhT ve f0rest. Birer efsane haline gelen oyucular, efsane olmalarının yanı sıra hala oyuna devam etmeleriyle de konuşuluyorlar. NiP forması altında mücadele eden oyuncuların geçmişi şampiyonluklar ve kupalarla dolu. NiP takımının bel kemiğini oluşturan ikili, takımla katıldıkları birçok turnuvadan başarı elde etseler de son zamanlarda işler istedikleri gibi gitmiyor. Ancak buna rağmen çok kazananlar listesinde yer almayı başardılar. Bugüne kadar 147 turnuvaya katılan NiP, bu turnuvalardan 2 milyon 285 bin dolar ödül kazandı ve listenin de 7. sırasında yer aldı.

Ukrayna temsilcisi Natus Vincere listeye 6. sıradan giriyor. NiP gibi kadrosunda 2 tane efsaneleşmiş ismi barındıran ekip, Edward ve Zeus sayesinde birçok turnuva kazandı. Ancak daha sonra performansı kötüye gidince takıma yeni isimler alındı ve bu isimlerden biri de günümüzde en iyi CS: GO oyuncuları arasında gösterilen s1mple oldu. Ekip s1mple ile beraber katıldıkları turnuvalardan eskisi kadar olmasa da başarı elde etti. Bugüne kadar 117 turnuvaya katılan ekip, bu turnuvalardan 2 milyon 585 bin dolar para kazandı.

Kasasını bu kadar hızlı doldurabilen bir başka takım var mı? Cevabı evet ama sıra o takımda değil. Şimdi sırada bir başka başarılı ekip var. Sadece 64 turnuvaya katılan FaZe Clan, listemize 5. sıradan giriş yapıyor. Kısa sürede elde ettikleri başarılar ile bir dönemin en iyi takımı olarak gösterilen ekip, katıldıkları turnuvaların neredeyse tamamında final gördüler. Ancak karşılarına Astralis gibi bir takım çıkınca, eski performansları da kalmadı. Buna rağmen CS: GO’nun en iyi takımları arasında zirve sıralarında yer alıyorlar. FaZe Clan bugüne kadar katıldıkları 64 turnuvadan toplamda 2 milyon 739 bin dolar ödül kazandı.

Listenin 4. sırasında CS: GO takımını kapatmış olan SK Gaming var. Counter-Strike tarihinin en eski takımlarından olan SK Gaming, CS’nin her türlü versiyonunda zirvede yer almayı başardı. Bu başarısını CS: GO ile de sürdüren ekip, en çok kazananlar listesinin 4. sırasını kaptı. Bugüne kadar 90 turnuvada yer alan ekip, 2 milyon 837 bin dolar ödül kazandı.

Öyle bir takım düşünün ki, bir oyuncusu sayesinde popülerlik kazansın, çok sevilsin. Sanırım Virtus.pro için söylenebilecek en güzel sözlerden biri bu olabilir. Pasha’nın takımı Virtus.pro listenin 3. sırasında yer alıyor. Şimdilerde başarılı sonuçlar alamayıp, eski performanslarından çok uzak olsalar da ekip geçmişte birçok zafere imza attı. Bugüne kadar 126 turnuvaya katılan Virtus.pro bu turnuvalardan 2 milyon 871 bin dolar ödül kazandı.

Listenin 2. sırasında fnatic var. SK Gaming gibi köklü bir ekip olan fnatic, her zaman başarılı bir takım olmayı başardı. Günümüzde ise yaptığı transferlerden istedikleri sonucu bir türlü alamayınca, performans olarak geriye düştüler. Ancak bu geçmişte elde ettikleri başarıları asla unutturmaz. Bugüne kadar 169 turnuvaya katılan ekip, bu turnuvalardan 3 milyon 688 bin dolar ödül kazandı.

Sizce listenin zirvesinde hangi takım var? Aslında bu sorunun cevabını tahmin etmek çok da zor değil. Danimarka temsilcisi Astralis. Astralis katıldığı 57 turnuvada gösterdiği başarı ile en çok kazananlar listesinin zirvesinde yer almayı başardı. Kısa sürede CS: GO dünyasının yıldızı haline gelen ekip, şu an en güçlü CS: GO takımı olarak görülüyor. Danimarka temsilcisi bugüne kadar katıldığı 57 turnuvadan tam tamına, 4 milyon dolar, evet evet yanlış duymadınız hatta küsuratı var, 4 milyon 509 bin dolar ödül kazandılar. Bu miktar ile de listenin zirvesinde yer alan takım oldular.

İnanılmaz rakamların döndüğü bu listemizin sonuna geldik. e-Sports Earnings verilerinden derlediğimiz bu listemizde en çok kazanan 10 CS: GO takımına baktık. Bir sonraki videolarda görüşmek üzere hoşça kalın!

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive