Connect with us

Espor

OP.GG ile Kore ligi LCK sponsorluk anlaşması imzaladı

Popüler istatistik sitesi OP.GG Kore ligi LCK’in yeni sponsoru oldu

OP.GG ile Kore ligi LCK sponsorluk anlaşması imzaladı

Ekonomik olarak Çin ligi LPL’den sonra en çok değer üreten liglerden biri olan LCK, League of Legends oyuncularının sıklıkla kullandığı istatistik sitesi olan OP.GG ile sponsorluk anlaşması yapıldığını açıkladı. Kısaca açıklamak gerekirse OP.GG, içerisinde League of Legends, Valorant, PUBG ve Overwatch gibi popüler online rekabetçi oyunlara dair istatistikler, buildler, ve bilgiler içeren kullanıcı dostu bir site olarak 2012 yılında kuruldu. Aylık 55 milyon kullanıcıya sahip global oyun servis platformunun hizmetlerinden mobil cihazlar üzerinden de yararlanabiliyorsunuz.

LCK 2022 Yaz Mevsimi ve 2023 Bahar Mevsimi’ni kapsayacak sponsorluk anlaşması sayesinde OP.GG kitlesini genişletmeyi hedefliyor. Kore’deki oyun ve espor kültürünü yıllardır destekleyen OP.GG geçtiğimiz günlerde popüler televizyon kanalı OGN’yi satın almıştı. Geçmişte birçok Kore takımının partnerliğini üstlenen OP.GG’nin LCK ile yaptığı sponsorluk anlaşması WCK (Wild Rift Championship Korea)’yi de kapsayacak.

OP.GG CEO’su Sangrak Choi:

”Bu sponsorluk anlaşması sayesinde espor sektörünün büyümesine katkıda bulunmaya devam edebileceğimiz için heyecanlıyız. En baştan itibaren OP.GG’nin League of Legends ile yakın bir ilişkisi var, ki bu da LCK ile olan partnerliğimizi daha da anlamlı kılıyor.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor