Connect with us

Espor

Oxygen Esports, erkek Valorant takımını Türkiye sahnesinden çekti

Geçtiğimiz yılın en başarılı takımlarından biri olan @OXG_EsportsTR, Valorant sahnesine veda etti

Oxygen Esports yeni sezon VALORANT

First Strike zamanından bu yana Türkiye Valorant sahnesinde mücadele eden Oxygen Esports, aldığı kararla erkek takımını Türkiye’den çektiğini açıkladı. ABD merkezli Oxygen Esports, BBL Esports ve Futbolist ile birlikte Türkiye’nin ilk Valorant takımlarından biriydi. Öte yandan Oxygen Esports kadın Valorant takımı faaliyetlerine kaldığı yerden devam edecek.

2022 yılının başında düzenlenen VCT 2022: Stage 1 Challengers’a katılmama kararı alan Oxygen Esports, kadrosundan Erdem ”toronto” Soğukpınar’ı NOM eSports’a, Burak ”glovee” Yıldırım ve Göktuğ ”XİSTOU” Canciğer’i ise SuperMassive Blaze ekibine göndermişti. Takımın geri kalan iki üyesi Muhammed ”m1tez” Tezcan ve Cihan ”Unity” Seferoğlu, 2021 yılının Aralık ayında kendi istekleriyle yedeğe çekildiklerini ve yeni teklifleri değerlendirdiklerini açıklamışlardı.

https://twitter.com/OXG_EsportsTR/status/1487078314820919296

Oxygen Esports’un 2021 yılı serüveni

2021 yılının Nisan-Mayıs ayları arasında düzenlenen VCT 2021: EMEA Stage 2 Challengers turnuvasında B grubunu Fnatic’in arkasında ikinci bitiren Oxygen Esports, Guild ve FUT ekiplerini mağlup etmeyi başarmıştı. Finallerde Team Liquid’e 2-0 yenilen OXG, diğer iki temsilcimiz BBL ve FUT’a göre daha başarılı bir turnuva performansı sergilemişti.

VCT 2021: Stage 3 Challengers turnuvasında finale yükselen OXG, finalde SMB’ye mağlup olsada EMEA Stage 3 Challengers biletini kapmıştı. EMEA playoff’larında Giants Gaming’i muhteşem bir geri dönüşle 2-1 mağlup eden OXG, G2 Esports’a yenilerek kaybedenler grubuna düşmüş ve Team Liquid’e 2-0 kaybederek turnuvaya veda etmişti. Oxygen Esports son profesyonel mücadelesine VCT Last Chance Qualifier’da Guild Esports’a karşı çıkmıştı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor