Connect with us

Espor

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 2. Hafta şampiyonu BBL Esports oldu

Büyük finaldeki Futbolist – BBL Esports mücadelesinde gülen taraf BBL Esports oldu.

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 2. Hafta şampiyonu BBL Esports oldu

Takımlar arasındaki rekabetin doruk noktasına ulaştığı VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 2. Hafta açık ve kapalı elemelerinde tüm takımların hedefi VCT 2022 EMEA Aşama 1 Challengers etkinliği için son bileti kazanmaktı. 17 Ocak Pazartesi haftasında oynanan karşılaşmalarından ardından VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 2. Hafta finalinin adı Futbolist – BBL Esports olarak belirlenmişti. Bir üst etkinliğe son adım olan final ise 23 Ocak Pazar günü oynandı.

Futbolist ve BBL Esports takımlarının karşılaştığı beş maçlık final serisi saat 17:00’da start aldı. Serinin Ascent haritasında oynanan ilk karşılaşması BBL ağırlığı ile başladı. Karşılaşmanın ilk yarısında rakibine sadece iki round kaybeden takım, ikinci yarıda aldığı 3 round ile seride öne geçmeyi başardı.

Serinin ikinci karşılaşmasında oynanan Haven haritası BBL Esports tarafından seçildi. Futbolist ekibi ikinci karşılaşmada rakibi karşısında 6 roundluk bir üstünlük kursa da, aldıkları duraklatmanın ardından yaptıkları geri dönüş ile BBL tarafı ilk önce durumu eşitledi daha sonra da uzatmalarda 14-12’lik bir skor ile kazanan taraf oldu.

BBL Esports’un şampiyonluk yolundaki son adım olması nedeniyle oldukça büyük bir öneme sahip olan üçüncü karşılaşma Bind haritasında oynandı. Yine iki taraf arasındaki rekabetin üst seviye olduğu karşılaşmada BBL’e dur diyen Futbolist ekibi 13-9’luk bir skor ile galip olarak seride durumu 2-1’e getirdi.

Serinin dördüncü karşılaşmasının ilk yarısı ise 6-6’lık bir skor ile eşit sonuçlandı. Split haritasının ikinci yarısına önde başlayan Futbolist ekibi bu seriyi devam ettiremedi ve rakibine 13-10’luk bir skor ile mağlup oldu.

Seride durumu 3-1’e getiren BBL Esports, VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 2. Hafta şampiyonu olmuş oldu. Bu şampiyonluk ile takım, VCT 2022 EMEA Aşama 1 Challengers etkinliğine ülkemizden katılacak son takım olarak adını yazdırdı.


İlginizi Çekebilir:

Sangal Esports yönetimine iki yeni isim katıldı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor