Connect with us

Güncel

Oyun ve eğlence fuarı GameX 2022 hızlı başladı

Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı GameX 2022 ziyaretçilerini kabul etmeye başladı.

Oyun ve eğlence fuarı GameX 2022 hızlı başladı
Fotoğraf: Playerbros/Yusufcan Aksu

Yaklaşık 2 yıllık Covid-19 pandemisi arasının ardından geri dönen Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı GameX 2022, kapılarını oyunculara 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile birlikte açtı.

İstanbul Büyükçekmece’deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuar, oyuncuları bir araya getirdi. Oyun dünyasının sevilen markalarının katılımcı olarak yer aldığı fuarda ziyaretçilerin yeni oyunları ve teknolojileri deneyimleyebilecek alanlar, YouTube, Twitch, Instagram, Tik Tok gibi internet dünyasında sevilen isimlerin takipçileri ile bir araya gelebileceği buluşmalar yer alıyor.

Fuarda ayrıca ziyaretçilerin katılarak ödüller kazanabileceği elektronik spor turnuvaları, Indie oyun geliştiricilerin hayata geçirdikleri oyunları sergiledikleri alanlar, Cosplay yarışmaları, oyuncu ürünlerinin satın alınabileceği Geek Bazaar ve daha birçok etkinlik gerçekleştiriliyorken, markaların ürünlerini tanıttığı ve deneyimleme fırsatı sunduğu alanlar da kurulmuş durumda.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile birlikte start alan GameX 2022’yi Playerbros ekibi olarak yerinde inceledik.

Playerbros’un objektifinden GameX 2022

Etkinliğin açık ara en büyük stantlarından biri PUBG Mobile’a aitti. Ziyaretçilerin deneyim alanlarında oyunu oynayabildiği stanttaki dev sahnede ilerleyen günlerde Aleyna Tilki konserinin gerçekleştirileceği duyuruldu.

IMG_3483

Fuarda simülasyonlar haricinde VR ve AR teknolojileri ile birlikte geliştirilen oyunların deneyimleme alanları da yer aldı.

IMG_3463

IMG_3464

Alanda sadece video oyunları değil, aksiyon severleri de bekleyen Laser Tag oyun alanı ve Drone yarışı alanı da bulunmakta.

IMG_3472

IMG_3506

Indie oyun geliştiriciler ise kendilerine özel olarak ayrılmış alanda geliştirdikleri oyunları direkt olarak oyunculara denetip, geri bildirim alma fırsatı yakaladı.

IMG_3476

IMG_3502


İlginizi Çekebilir:

MSI 2022 Rumble aşaması takvimi açıklandı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel