Connect with us

Espor

Ping değeri oyunu nasıl etkiliyor, görmeye var mısınız?

Ping analizi ile ping değerinizin oyununuzu nasıl etkilediğini görebilirsiniz.

Ping analizi yapmaya var mısınız? League of Legends, CS: GO, PUBG, Dota gibi espor dünyasının merkezinde yer alan oyunlarda ping değerinizin düşük olması hayati değer taşıyor. Peki ping değerinizin oyununuzu nasıl etkilediğini bir site üzerinden analiz etmeye var mısınız? Bir Reddit kullanıcısı, ping değerleri arasında kıyas yapabileceğiniz bir internet sitesini diğer oyuncularla paylaştı.

Riot Games’in Türkiye sunucularındaki ping değerlerini de normal seviyeye çekmesinin ardından oyuncular rahat bir nefes alsa da yerel internet sağlayıcıları arasındaki farklar, saniyelerin bu kadar önemli olduğu espor arenasında oldukça büyük sıkıntılar doğurabiliyor. Bu farkı daha iyi analiz edebilmek içinse Kaarem Kamal imzasını taşıyan bu siteye göz atabiliriz. Öncelikle bu basit uygulamaya girmek için kkmet.com/ping/ adresine gitmeniz gerekiyor.

Ping analizi nasıl yapılır?

“Ping değerin nasıl hissediliyor?” başlığıyla oyuncuların karşısına çıkan bu site, 0 ping ile oyundaki ping değeriniz arasında nasıl bir gecikme farkı olduğunu gösteriyor. Sitede yer alan iki kutucuktan soldaki 0 ping değerini gösterirken, sağa da test etmek istediğiniz ping değerini yazıyorsunuz. Soldaki kutu 0 ping değerindeki gecikme oranını gösterirken, sizin yazdığınız değer ise istediğiniz değerin gecikme hızını gösteriyor. “Test” butonuna bastıktan sonra ping oranınızın 0 ping’e kıyasla ne durumda olduğunu çok daha iyi kavrayabiliyorsunuz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor