Connect with us

Güncel

PlayStation 5 çıkışında oynanabilecek en iyi 10 oyun

PlayStation 5 çıkışında oynanabilecek en iyi 10 oyun!

Playstation 5’iniz var veya bir tane almayı düşünüyorsunuz. Ne oynayacaksınız?

Ne oynayacağınıza karar vermenize yardımcı olmak için Playstation 5’inizde oynayabileceğiniz en iyi 10 oyunun sıralaması.

 

1. The Last of Us Remastered

Sony ve Naughty Dog, video oyunlarında hikaye anlatımı söz konusu olduğunda çıtayı gerçekten yükseltti. Bu PS3 oyunu, PS4 için yeniden düzenlendi ve PS Plus Koleksiyonunun bir parçası. Şimdiye kadar yapılmış en iyi video oyunlarından biri olabilir ve henüz oynamadıysanız, kesinlikle Playstation 5’te oynanması gereken bir oyun olabilir. Ayrıca, devam oyunu The Last of Us Part II’yi oynamadan önce bu oyunu oynamak isteyeceksiniz.

 

2. Spider-Man: Miles Morales

Spider-Man’deki oynanışla ilgili çarpıcı bir yenilik yok.Hikaye, bir önceki oyunda babası NYPD memuru Jefferson Davis’in belediye binasına yapılan saldırı nedeniyle ölümünün ardından ilk karşılaştığımız Miles Morales’i konu alıyor. Bu oyunda, Morales, orijinal Örümcek Adam Peter Parker uzaktayken, yeni mahallesindeki hayata ve yeni Örümcek Adam olarak hayatına alışmaya çalıştığı Harlem’e taşındı.

 

3. Uncharted 4: A Thief’s End

Nathan Drake’in sivri uçlu bir kayalığa veya yıkık bir binanın kenarına tırmanmasını düşünürken avuç içlerim terliyor. The Last of Us gibi, Uncharted 4 de Neil Druckmann ve Naughty Dog tarafından yaratılan bir başka harika oyunudur. Ayrıca The Last of Us gibi, aile bağları hikayenin merkezinde yer alıyor. Macerayı ve efsanevi korsan hazinesini avlamayı seviyorsanız Uncharted 4, PS Plus Koleksiyonu’nda bir mücevherdir.

 

4. God of War

God of War, Plus Koleksiyonu’ndaki bir devamı olan ve God of War hakkında neredeyse her şeyi sevdim, özellikle tüm bulmacaları ve hatta acımasızca zorlu valkyrie dövüşlerini. İskandinav mitolojisini doyasıya yaşamak istiyorsanız, kontrol etmeniz gereken oyun budur.

 

5. The Last of Us Part II

The Last of Us’u sevdiyseniz, Bölüm II’yi sevmeyebilirsiniz. Devam oyunu, orijinalinden çok daha bölücü olduğunu kanıtladı. Hala harika bir oyun, ancak çok daha karanlık ve oynaması duygusal olarak çok daha stresli. Pek çok oyuncu The Last of Us’un sonunun mükemmel olduğunu düşünürken, Bölüm II’nin hikayesinin ilk oyunun kaldığı yerden iyi bir şekilde devam ettiğini ve cevapsız bırakılan birçok ilginç soruyu gündeme getirdiğini düşündüm.

 

6. Final Fantasy XV Royal Edition

Final Fantasy XV, savaşa açık yaklaşımından, yan görevler ve bolca canavar avı içeren daha az doğrusal bir hikayeye kadar pek çok risk aldı. Oyunun 2016’da piyasaya sürülme zamanından bu zamana yaklaşık on yıl oldu ve Geliştirici Square Enix’e göre, tüm zamanların Final Fantasy oyunu.

 

7. Persona 5

Farklı görseller, yüzlerce saatlik tekrar oynanabilirlik ve sağlam bir hikaye ile Persona 5, geliştirici Atlus’un uzun kataloğundaki en iyi oyunlardan biri olmaya devam eden dünya çapında çığır açan bir oyun.

 

8. Bloodborne

Bu oyun en azını söylemek gerekirse bir meydan okumadır. Kısmen insanların onu sevmesinin nedeni bu. Oyuna başladığınızda başlangıç ​​hikayenizi akıllıca seçin. Zorluk seviyesini ayarlamanın bir yolu yok. Büyük olasılıkla oldukça sık öleceksiniz. Duraklatma menüsü de yok; Güvende olacağınız tek yer, Avcı Rüyası olarak bilinen bir bölgedir. İyi avlar!

 

9. Demon’s Souls

Bir meydan okumayı seviyorsanız ve Playstation 5’te saatlerce süren hayal kırıklığını dört gözle bekliyorsanız bu oyun tam size göre. Bloodborne gibi, insanlar bu oyunu zor olduğu için seviyorlar. Bu yeniden yapımda hayranlar, ruh yiyen iblisleri ve Yaşlı Olan’ı ele geçirmek için sisle örtülü Boleteria’ya dönecek.

 

10. Ghost of Tsushima

Bu, bu yıl oynamayı en sevdiğim oyunlardan biriydi. Playstation 5’te güzel manzaraları tam renkli olarak deneyimlemek isteyecek olsanız da, eski bir samuray filmindeymişsiniz gibi hissetmek için düello sırasında siyah-beyaz “Kurosawa” modunu açmanızı öneririm o kadar iyi görünüyor.Bir PS4 kopyanız varsa, Playstation 5 sürümüne ücretsiz yükseltme yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.

1 Yorum

1 Comment

  1. Pingback: PlayStation 5 çıkışında oynanabilecek en iyi 10 oyun - limkhub

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel