Connect with us

Oyun

Playstation 5 satışları dünya çapında 10 milyonun üzerine çıktı

PS5’in yanında Spiderman: Miles Morales ve Ratchet & Clank: Rift Apart’ın başarısı da göz dolduruyor

Playstation 5

Geçtiğimiz sene Sony tarafından piyasaya sürülen yeni nesil oyun konsolu Playstation 5, dünya çapında 10 milyon satış rakamına ulaştı. Konsolun Mart ayının sonunda 7.8 milyon satıldığı duyurulmuştu. Aradan geçen üç ayda 2.2 milyon adet daha satmayı başaran Playstation 5’in başarısı şimdiden göz dolduruyor.

Playstation 5, Sony’nin ürettiği konsollar arasında en hızlı satanı oldu. Playstation 4’den bir ay daha önce 10 milyonu geçen konsol ailesinin en yeni üyesi, çıktıktan sonra üretim sıkıntısı çekmesine rağmen oyunseverler ve kamuoyu tarafından yoğun ilgi gördü.

Sony Küresel Ticari Operasyonlar Başkanı Veronica Rogers:

”18 Temmuz 2021 itibariyle dünya çapında 10 milyondan fazla PlayStation 5 konsolu sattığımızı duyurmaktan gurur duyuyoruz. Bu başarı, PS5’i Sony Interactive Entertainment tarihindeki en hızlı satan konsol haline getiriyor. Hayranlarımızın inanılmaz tepkileri bizi daha çok heyecanlandırıyor.”

Bunun yanı sıra konsolun çıkışıyla birlikte gelen oyunlardan biri olan Spiderman: Miles Morales ise 6.5 milyon ile şirkete büyük kazanç sağladı. Haziran ayının başında çıkan bir diğer Playstation özel oyunu Ratchet & Clank: Rift Apart ilk ayında 1.1 milyon adet kopya satışına ulaşmayı başardı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun