Connect with us

Espor

Prens Faisal, Küresel Espor Federasyonu Başkan Yardımcılığına Atandı!

Prens Faisal bin Bandar bin Sultan Al Saud, Küresel Espor Federasyonu Başkan Yardımcısı olarak atandı!

Suudi Espor Federasyonu Başkanı Prens Faisal bin Bandar bin Sultan Al Saud, Yürütme Komitesinin oybirliğiyle aldığı kararla 1 Aralık 2021 tarihinden itibaren Küresel Espor Federasyonu Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Prens Faisal, 2017’deki kuruluşundan bu yana Suudi Espor Federasyonu (SEF) ve Arap Espor Federasyonu’nun Başkanıdır. Son yıllarda hem Krallık’ta hem de bölgesel olarak, oyun oynamanın ve espor endüstrisine katılımın popülaritesinde çarpıcı bir artışa nezaret etti.

Prens Faisal yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi;

“Küresel Espor Federasyonu Başkan Yardımcısı olarak bana duydukları güven için İcra Komitesine teşekkür etmek istiyorum ve küresel espor topluluğu tarafından belirlenen tüm beklentileri aşmaya kararlıyım.” 

Suudi Espor Federasyonu, elit oyun sporcularını beslemekten ve Suudi Arabistan’daki oyun topluluğunu ve endüstrisini geliştirmekten sorumlu düzenleyici kurumdur. Liderliği altında federasyon, Suudi espor endüstrisini büyütmek için faaliyet yelpazesini hızla genişletti. Başlangıçta federasyon, oyunculara sporcu olmaları için platformlar sağlamaya odaklandı. Şimdi SEF, kapıları açmak ve onu büyütmek isteyen herkese olanak sağlamak için Suudi espor ekosisteminin merkezinde yaşıyor.

Prens Faisal, espor’un gücüne inanıyor ve dünyaya nasıl iyilik için bir güç olabileceğini göstermeyi amaçlıyor. 2020’de, BM insani yardım kuruluşları ile dünyanın en büyük oyun etkinliği arasında gösterilen Gamers Without Boarders ile kez ortaklıklar tasarlama konusunda federasyonu yönetti. Ortaklık, UNICEF, GAVI the Vaccine Alliance ve International Medical Corps gibi kuruluşlar için iki baskısında 20 milyon dolarlık bağışla sonuçlandı.

2017 sonlarında kuruluşundan bu yana federasyon, yerel özel sektör aktörlerinden yatırım çeken çok sayıda birinci sınıf ulusal, uluslararası turnuva ve etkinlik düzenledi. Suudi pazarındaki fırsatlar konusunda uluslararası geliştiricilerle çalışan Prens Faysal’ın Küresel Espor Federasyonu başkan yardımcısı olması ile birlikte ne gibi çalışmalar yürüteceği birçok kişi tarafından merakla beklenilmekte.

Faisal bin Bandar bin Sultan Al Saud’un Küresel Espor Federasyonu başkan yardımcılığına atanması hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi hemen aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

Eski NFL oyuncusu Kenny Vaccaro, espor organizasyonu G1’in kurucu ortağı oldu!

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor