Connect with us

Espor

PUBG: Battlegrounds, anti hile sistemi hakkında detaylı bir yazı paylaştı

12 Ocak 2022’de oynaması ücretsiz olacak oyun anti hile çalışmalarına devam ediyor.

PUBG: Battlegrounds, anti hile sistemi hakkında detaylı bir yazı paylaştı

Geçtiğimiz günlerde gündemimizde oynaması ücretsiz hale gelmesi ile yer alan PUBG: Battlegrounds, bu adımının ardından yayınladığı geliştirici notu paylaşımı ile Zakynthos ismi verilen anti hile sistemi hakkında bilgiler paylaştı.

2021 yılının Ocak ayında oyuna eklenmiş olan anti hile sistemi, açıklamada belirtilene göre geçtiğimiz yıldan %28 daha fazla hile kullanan oyuncuyu oyundan uzaklaştırdı. Aynı açıklamada belirtilene göre oyun, yeni bir hile programı keşfettiğinde yazılımın ne yaptığını ve güvenlik önlemlerini nasıl aştığını görebilmek için hile yazılımını güvenlik altına alarak tersine mühendis uygulayıp, çeşitli önlemler alınıyor.

Hile geliştiricilerinin azimli insanlar olduğu dile getirilen açıklamada 2022 yılında yapılması planlanan yeniliklerden de bahsedildi. Belirtilene göre 2022 yılında hile programları üzerinde gücünü makine öğrenme tekniklerinden alan otomatik analizler, yüksek kademelerdeki Dereceli maçların 24 saat gözlem altında tutulması, çekirdek sürücülerinin yürürlüğe konması, istemciye müdahale edilmesinin engellenmesi ve donanım engellemesi sistemi geliştirmeleri  hayata geçirilecek.

Şüpheli PUBG hesaplarının sayısı %45 düştü

Hile kullanımının önlenmesi açısından değerlendirme yapmak için şüphelenilen hesapların o ayki oyuncu sayısının ne kadarlık bir oranını oluşturduğuna baktıklarını söyleyen ekip, hile yaptığından şüphelenilen hesapların sayısının 2021’nin başlarına oranla yaklaşık %45 düştüğü belirtildi.

Ayrıca verilen bilgilere göre kalıcı uzaklaştırmalarda da büyük bir düşüş yaşandı. Geçtiğimiz yılın sayıları ile karşılaştırıldığında PUBG: Battlegrounds üzerinden banlanan oyuncu sayısı yaklaşık %47 düştüğü bilgisi paylaşıldı.


İlginizi Çekebilir:

Mortal Kombat 11, Among Us ve daha fazlası Game Pass’e geliyor

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor