Connect with us

PUBG Mobile

PUBG Mobile Dünya Şampiyonası Büyük Finali’nde 3 Türk takımı mücadele edecek!

Temsilcilerimizden @kaosnextruya’nın Batı Ligi şampiyonu olmasının ardından #PMGC2021’de mücadele edecek takımlar belli oldu!

PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası Büyük Finali'nde 3 Türk takımı mücadele edecek!

Geçtiğimiz günlerde sizler ile 22-24 Aralık 2021 tarihleri ​​arasında çevrimiçi olarak gerçekleşeceğini paylaştığımız PUBG Mobile Dünya Şampiyonası (PMGC) Batı Ligi Finalleri tamamlandı. Toplamda 16 takımın mücadele ettiği final etkinliğinin sonucunda etkinliğe ülkemizden katılan 5 takımdan 3’ü PUBG Mobile Dünya Şampiyonası Büyük Finali’ne katılmaya hak kazandı.

PUBG Mobile Dünya Şampiyonası Batı Ligindeki performansını final aşamasında daha da arttıran Kaos Next Rüya takımı, final aşamasında toplamda 191 puan toplayarak, 2021 yılında batının en iyi takımı olarak tarihe geçti.

Kaos Next Rüya ekibini 170 puanla Natus Vincere ve 162 puanla Furious Gaming ekipleri takip ederken, finallerde mücadele eden temsilcilerimizden S2G Esports 147 puan ile beşinci, 1907 Fenerbahçe Esports ekibi ise 146 puan ile altıncı sırada yer aldı.

Genel sıralamada ilk altı takımın büyük finallere gidebildiği etkinlikle temsilcilerimiz Kaos Next Rüya, S2G Esports ve 1907 Fenerbahçe Esports final biletini kazandı. Finallerde ülkemizi temsil eden diğer isimler Beşiktaş Esports ve Futbolist ekipleri ise ilk altı takım arasına giremedikleri için rekabet dolu serüvene veda ettiler.

PUBG Mobile Dünya Şampiyonası Büyük Finali Ocak 2022’de başlıyor!

21 ve 23 Ocak 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek büyük finalde toplamda 16 takım mücadele edecek. Etkinliğe Battlegrounds Mobile India Series 2021 kazananı takım direkt olarak katılacakken, Doğu Ligi Finalleri’nden 9 takım ve Batı Ligi Finalleri’nden 6 takım katılım sağlayacak.

23 Ocak Pazar günü belli olacak şampiyon “2021’in En İyi PUBG Mobile Takımı” unvanı haricinde toplamda 3 milyon 490 bin dolar büyüklüğündeki ödül havuzundan en büyük pay olan 1 milyon 500 bin dolarlık para ödülünü kazanacak.

PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası Büyük Finali'nde 3 Türk takımı mücadele edecek!

Tencent Türkiye yönetiminden şampiyon ekibe ziyaret

PUBG Mobile Dünya Şampiyonası Batı Ligi Finalleri’ndeki şampiyonluğa taşıyan performansının ardından Kaos Next Rüya takımına dikkat çeken bir ziyaret yapıldı.

Yapılan açıklamalarda belirtilene göre takımın şampiyonluğa ulaşmasından bir gün sonra Tencent Ülke Müdürü Aras Şenyüz ve PUBG Mobile Espor Müdürü Mahmut Emin Öncel, Batı Ligi Şampiyonu Kaos Next Rüya ekibi PUBG Mobile oyuncularını Gaming House’larına giderek tebrik etti.

Ziyaretin ardından Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapan Öncel, “Türk Espor Tarihi açısından önemli bir dönüm noktasını hep beraber yaşıyoruz. PUBGM Dünya Şampiyonası Batı Ligi Şampiyonu bir Türk takımı olan Next Rüya oldu. Next Rüya ile birlikte Singapur’da düzenlenecek olan Büyük Final’de ülkemizi temsil edecek @s2gespor ve @FBespor’u da tebrik ediyorum. 3 Türk takımımızla sadece Batı Bölgesi’nin değil Dünya’nın da en iyisi olduğumuzu herkese göstererek bir ilki daha gerçekleştireceğiz” sözlerini kullandı.


İlginizi Çekebilir:

Türk PUBG Mobile oyuncuları, Dünya Şampiyonası – Batı Ligi ardından durum değerlendirmesi yaptı!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


PUBG Mobile