Connect with us

Güncel

Queens Gaming Collective 1.5 milyon dolarlık yatırımın ardından faaliyete başlıyor!

Queens Gaming Collective aktivitelerine başlıyor!

queens-gaming-collective

Kadınların espor ve oyun sektöründeki ağırlığını artırmayı hedefleyen Queens Gaming Collective, aldığı yatırımın ardından faaliyete geçiyor.

BITKRAFT Ventures tarafından desteklenen bir buçuk milyon dolarlık tohum yatırımını almasının ardından Queens Gaming Collective faaliyete geçtiğini resmi olarak duyurdu. Erkeklerin domine ettiği bir sektör olan oyun ve espor endüstrisindeki “teraziyi dengelemek” için yola çıkan ekip, kadın esporculara, içerik üreticilerine, yayıncılara sürdürülebilir bir kariyer inşa etmeleri için gerekenleri sağlamayı hedefliyor.

Overwatch oyuncuları Amplification Matrix yeteneğinin yeni halinden şikayetçi

Queens Gaming Collective faaliyetine başlıyor!

Bu girişime yatırım yapan kişiler, yardım edenler ve yöneticiler arasında da toplum içinde tanınan figürler bulunuyor. Amazon, Twitch, TikTok gibi yerlerde çalışan yöneticiler Queens’te stratejik danışmanlık görevini üstlenecek. Yapılan açıklamaya göre bu danışmanlar uzmanlıklarını oyun ve espor sektöründe kadınlara yardım etmek için kullanacaklar.

Girişimin CEO’su ve kurucularından olan Alisa Jacobs, şirketini aşağıdaki biçimde tanımlıyor:

“Queens Gaming Collective sektörün şu anda karşılaşmakta olduğu çeşitlilik ve cinsiyet eşitliği sorunlarını çözmeyi hedefleyen, kadınlar tarafından yönetilen bir oyun firması. Queens; altyapı, kaynak ve temsil sağlayarak dünya çapında kadın içeirk üreticisi, yayıncı ve esporcu kadrosunu genişletiyor.”

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel