Connect with us

Espor

League of Legends, sezon öncesi dönem ek çalışmaları ve eşya simgeleri belli oldu

League of Legends, sezon öncesi dönem ek çalışmaları ve eşya simgeleri belli oldu

Riot Games, oyun hakkında geleceğe dönük olan planlarını oyunseverler ile paylaştı. League of Legends’ a gelen 10.23 yaması ile birlikte oyunun oynanışı tarafında bir çok değişiklik yapılmıştı. Riot Games yazının sonunda, Sezon Öncesi Dönem’den bir hayli memnun olduklarını belirtti.

 

Sezon Öncesi Dönem İçin Ek Çalışmalar

Sezon Öncesi Dönem yaması çıkalı bir hafta oldu ve şu ana kadarki düşüncelerimizi özetlemek istiyorum.

 • Aksaklıklar beklediğimiz gibi – Böylesine büyük değişiklikler getirdiğimiz için ilk birkaç haftada bir sürü ayarlama yapmamız gerekeceğini biliyorduk. Şimdilik durum aşağı yukarı beklediğimiz gibi. Eşyalar, rünler ve şampiyonlara pek çok denge değişikliği getirmemiz gerek. Ayarlamaları olabildiğince çabuk tamamlamaya çalışıyoruz. Şimdiden 2 denge düzenlemesi getirdik ve yalnızca ilk iki hafta boyunca büyük bir yama üstünde çalıştık.
 •  Eşyalar çok fazla anlık hasar veriyor – Yama çıktığından beri takip ettiğimiz ve azaltmayı hedeflediğimiz bir şey de eşya tetiklenmelerinin ve aktiflerinin verdiği anlık hasar. Eşyaların verdiği hasar genelde makul ölçüde güvenilir olduğu için onları fazla güçlendirmek ve şampiyonların yetenek setlerinin sunduğu karşı oyun imkânlarını etkisiz hale getirmek istemiyoruz.
 • Çeşitlilik genel olarak iyi durumda – Çoğu şampiyonun epey çeşitli eşya seçeneklerine sahip olduğunu görüyoruz ve önümüzdeki yamalarda bu çeşitliliği daha da arttırmayı planlıyoruz. Oyuncular genelde en sevdikleri dizilimlere yönelme eğilimindeler; fakat eşyaları oyunun durumuna göre seçerseniz, rakibinize karşı büyük bir avantaj kazanabilirsiniz. Kaçırdıysanız, eşya seçeneği çeşitliliği alanındaki hedeflerimizi kısa süre önce paylaştığımız Eşya Dengeleme Sistemi yazımızda bulabilirsiniz. Şampiyonların tümünde bu hedeflere ulaşabileceğimizi düşünmüyoruz tabii ama çoğunda başarılı olmak istiyoruz.
 • Kartopu etkisi – İlk belirtiler şaşırtıcı şekilde kartopu etkisinin Sezon Öncesi Dönem’de 10.22 Yaması’na kıyasla biraz azaldığını gösteriyor. Kartopu etkileri, genelde oyuncular yeni sistemleri öğrenirken oyunlardaki büyük beceri düzeyi farklarından ötürü artar. Şimdilik herhangi bir değişikliğe gitmeyeceğiz, çünkü kartopu etkisi biraz azalsa da hâlâ ideal seviyelerde.

  Dükkân ve Eşya Simgeleri

  Şimdilik yeni dükkân arayüzünde memnun olduğumuz çok şey var ama oyunu uzun zamandır oynayan oyuncuların buna alışmasının zaman alacağını biliyoruz. Yine de hâlâ pek çok eksik özellik ve getirmeyi planladığımız iyileştirmeler var:

 • Simge Netliği – Önümüzdeki birkaç yamada yeni eşya simgelerinin netliğini arttırmak için (özellikle de küçük boyutlarda) birden fazla iyileştirme yapacağız. Bunlardan en önemlilerinden biri arka plan unsurlarının yoğunluğunu ve ayrıntılarını azaltmak ve eşyanın siluetinin netleşmesi için ön plan ile arka plan arasında güçlü bir kontrast farkı olmasını sağlamak.
 • Simge Benzerliği – Üstünde çalıştığımız bir simge iyileştirmesi de birbirine fazla benzeyen ve kafa karışıklığına yol açan eşyaların aralarındaki farkı belirginleştirmek. Büyü Hırsızının Marifeti ve Dolukılıcı, birbirinden daha kolay anlaşılmaları için renk ve siluet değişiklikleri yapmak istediğimiz eşyalardan ikisi
 • Simgelerin İşlenmesi -Yalnızca görsel kalite ve çizim stili açısından, birkaç simgenin işlenmesini iyileştirerek onları standartlara uygun hale getireceğiz. Böylece artık plastikmiş gibi değil, kuvvetli fantastik silahlar gibi duracaklar.
 • Dükkân Boyutu – Her oyuncunun kendi tercihine göre dükkân penceresini büyütüp küçültebilmesi için çalışıyoruz. Bu özellik önümüzdeki yamalardan birinde gelecek. Uzun vadede tüm eşyalar görünümünde eşya simgelerinin boyutlarını ayarlamak gibi, daha ayrıntılı boyutlandırma seçenekleri eklemek istiyoruz.
 • Hızlı Erişim Panelini Sabitleme – Şu anda üstünde çalıştığımız ve birçok oyuncunun talep ettiği bir şey de hızlı erişim panellerini açık bir şekilde (çizmeler, iksirler ve çanta) ekrana sabitleme özelliği.

 

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor